Про це Зеленський заявив під час підсумкової пресконференції. Він зауважив, що "Північний потік-2" обговорювали і під час зустрічі з Меркель. Проте жодної конкретики – щодо економічних гарантій він не почув.

До теми Зеленський під час зустрічі з Меркель не зрозумів, хто дасть Україні гарантії щодо газу

Поки що – це загальні речі, – Зеленський

Ми обговорювали з пані канцлер питання щодо продовження договору про транзит газу через територію України після 2024 року. Поки що, вважаю, це дуже загальні речі. Завтра дійсно важлива зустріч: будуть зустрічатися три міністри енергетики – США, України і Німеччини. Може, там з'являться більш конкретні речі,
– сказав президент України.

Ще одним питанням на зустрічі міністрів стане зелена енергетика. Проте, зауважив Зеленський, на цей перехід Україні знадобиться багато грошей та часу.

Меркель каже, що Німеччина наполягатиме на продовженні контракту

Зазначимо, що Меркель після зустрічі з Зеленським заявила, що Німеччина наполягатиме на продовженні контракту про транзит російського газу через Україну. Дія угоди закінчується у 2024 році. Також вона раніше про це повідомила і главі Кремля Володимиру Путіну. З очільником держави-агресорки Меркель зустрічалась 20 серпня у Москві.

Актуально Путін майже прямо сказав, що хоче посадити Європу на газову голку

Головне про останні події щодо "Північного потоку-2"

  • У липні 2021 року США та Німеччина підписали договір щодо "Північного потоку-2". Німеччина зобов'язалась ініціювати санкції проти Росії, якщо та використовуватиме газ, як зброю.
  • Президент Джо Байден заявив, що проєкт зупинити неможливо, адже він вже майже завершений.
  • МЗС України направило ноту після підписання договору до Брюсселя та Вашингтона.
  • Тим часом, 22 серпня у водах Данії завершили будівництво трубопроєкту.