Джонсон написав, що підтвердив своєму другові Зеленському британську солідарність з українським народом, зокрема з відважними захисниками Маріуполя.

До теми Велика Британія вводить нові санкції проти російських авіакомпаній

Він каже, що провів з президентом України широку дискусію та поінформував про зброю, яка надходить з Британії для оборони України, включаючи:

  • артилерію великої дальності,
  • ракети берег-корабель,
  • безпілотні дрони.

Це частина нашого додаткового пакету військової допомоги Україні в розмірі 1,3 мільярда фунтів стерлінгів. Ми також обговорили, як Британія може зупинити глобальну економічну шкоду, завдану безрозсудною блокадою Путіним чорноморських порті,
– каже Джонсон..

Велика Британія терміново розглядає варіанти відкриття критичних морських і наземних шляхів для постачання українських зернових запасів.

Натомість Володимир Зеленський у твітері написав, що розповів Джонсону про хід бойових дій та операцію з порятунку військових з "Азовсталі". За його словами, обговорювали також оборонну підтримку, шляхи експорту сільськогосподарської продукції з України та імпорту палива в Україну.

Борис Джонсон додав, що до його країни прибули 50 000 українців, їм допомагають облаштуватися. "Видавши понад 100 тисяч віз для українців і враховуючи нові санкції, накладені на російські авіакомпанії, наша рішучість непохитна – ми #StandWithUkraine", – підсумував він.

Велика Британія стала потужним союзником для України

  • Велика Британія безмежно підтримує Україну в боротьбі з російською агресією. Прем'єр Борис Джонсон неодноразово заявляв, що його країна допоможе українцям перемогти Путіна. І, за його словами, перемога точно буде за Україною.
  • Ще 23 квітня Джонсон та Зеленський домовилися про надання Україні важкого озброєння. Підтримка Британії відчутна й на економічному фронті – скасували усі мита на товари, що надходять до країни з України в рамках чинної угоди про вільну торгівлю.
  • Британський уряд прийняв рішення надати Україні допомогу на суму 1,6 мільярда доларів. Це вдвічі перевищує попередні обіцянки Бориса Джонсона. Крім того, у травні у Великій Британії пройшов аукціон зі збору коштів для України. На ньому продали за понад 3 мільйони гривень флісову кофту Володимира Зеленського.
  • Джонсон також зазначив, що в знак солідарності з українським народом Велика Британія знову відкрила своє посольство у Києві. Крім того, за його словами, королівство продовжить вводити нові санкції проти російських військових.
  • Водночас українці висловлюють захоплення мужністю та щирістю Бориса Джонсона. Пишуть слова подяки у соцмережах та навіть перейменовують вулиці на честь прем'єр-міністра Великої Британії.

Відео до теми – Путіна судитимуть: Британія підтримає створення трибуналу, – Ліз Трасс