Розробку біонічної системи завершили ще рік тому, однак до сьогодні вона була фактично недієздатною. Мікросхема площею 5 квадратних міліметрів призначена для імплантації безпосередньо в око пацієнта. Вона з'єднується бездротовим способом зі зовнішньою відеокамерою, вбудованою в спеціальні окуляри. Отримані сигнали чип відправляє прямо у мозок, стимулюючи таким чином клітини сітківки ока.

"Ця розробка - надзвичайно важливе досягнення. Ми вже провели перші випробування мікросхеми, результати нас повністю задовольнили. Чип працює чудово", - каже доцент Університету Нового Південного Уельсу Грег Суанінг.

Заради справедливості варто відзначити, що система не повертає звичайний зір. Пацієнт бачить віртуальну версію реальності. Причому зображення формується з крапок, тому схоже на мозаїку. Розробники визнають - поки картинка далека від ідеалу, але людина принаймні зможе бачити куди йде, оминати перешкоди і навіть читати великі написи.

"У чипі є 98 електродів. Кожен з них відповідає за окрему крапку в зображенні. Зрозуміло, чим їх більше, тим чіткіша картинка. Цей протез дозволить носію прочитати, наприклад, на табло куди їде його поїзд, побачити двері, вікна та інших людей. До слова, ми вже почали роботу над системою з 1000 електродів", - каже доцент Університету Нового Південного Уельсу Грег Суанінг.

Лейтон Бойд - один з перших добровольців, хто погодився взяти участь у випробуванні протеза. Чоловік втратив зір ще у дитинстві.

"Біонічне око дозволить почуватися спокійніше у місті, вдома, всюди. Можна буде не боятися вийти на дорогу чи наступити на когось. Особисто мені все одно, що зображення настільки зернисте. Це все одно краще, ніж нічого. До того ж, система відтворює деякі кольори, тому зображення не просто чорно-біле", - каже пацієнт Лейтон Бойд.

Першу повноцінну імплантацію чипа в око пацієнта австралійські науковці планують здійснити у 2013 році. А поки що біонічну систему тестуватимуть у лабораторних умовах.