Польські аграрії почали блокувати кордон ще в листопаді 2023 року, що тривало кілька місяців. Однак у червні цього року стало відомо, що фермери знову організовуватимуть протести.

Читайте також Конкурент чи ні: у чому причина зернового конфлікту Польщі та України

Польські фермери знову блокуватимуть кордон

Блокування може початися 9 червня о 10:00 і триватиме до кінця вересня.

За наявною інформацією, польські фермери можуть заблокувати рух у напрямку пункту пропуску "Медика", що навпроти українського "Шегині",
– йдеться у повідомленні Держприкордонслужби.

В ДПСУ додали, що згодом повідомлять, для яких саме категорій транспортних засобів буде ускладнено рух.

Згодом в Державній митній службі України написали, що дії протестувальників можуть стосуватися не лише вантажного транспорту, але й легковиків та автобусів.

Блокування кордону: останні новини

  • У вівторок, 4 червня, польські фермери знову заблокували вантажну ділянку в пункті пропуску "Рава-Руська – Гребенне". Через блокування відбулася повна зупинка руху вантажних автомобілів на виїзд з України.
  • Згодом, 7 червня, польські фермери розблокували пункт пропуску "Гребенне – Рава-Руська" на кордоні. Речник ДПСУ Андрій Демченко зазначив, що через блокування руху вантажівок біля пункту пропуску, значні черги не виникли. Наразі рух транспорту через цей пункт пропуску триває у звичному режимі.
  • Варто зазначити, що до цього останнє деблокування кордону з Україною польськими фермерами було 29 квітня. Тодішній міністр агрополітики Микола Сольський розповідав, що хоча й поляки розблокували кордон, переговори між міністерствами та асоціаціями триватимуть і надалі.