Голова Ради міжнародного товариства польських підприємців в Україні Шимон Ващин дав зрозуміти, що блокада польськими протестувальниками кордону з нашою державою завдає шкоди не лише українському бізнесу. Про це він сказав на пресконференції.

До теми Україна в пошуках альтернативи для перевізників через ситуацію на польському кордоні

Які наслідки блокади

Як пояснив Ващин, через ці протести на кордоні з Україною польські компанії вже втратили десятки мільйонів доларів за 4 місяці. Мовиться про фірми, що ведуть бізнес з нашою державою.

Це прямі збитки протягом 4 місяців від недопоставлених товарів, втрати заробітку, втрат поточних контрактів фактично. Конкретної цифри тут немає, але це десятки мільйонів доларів протягом 4 місяців, це точно,
– наголосив він.

За його словами, Європейська бізнес-асоціація (ЄБА) опитала 44 польські компанії, і кожна з них через протести фермерів втратила в Україні в середньому 700 000 доларів. Сумарно ці фірми втратили понад 30 мільйонів доларів.

Те, що ми зараз недопоставляємо товари, не можемо виконувати зобов'язання за контрактами, підпадаємо під штрафи... Це означає, що втрати триватимуть навіть після зупинки протестів на кордоні... Ми не можемо бути впевнені у можливості регулярних поставок, тому відносини з нашими партнерами перебувають під загрозою. Потрібні гарантії, які підприємці з обох боків кордону зараз, на жаль, не в змозі надати,
– пояснив Ващин.

Підприємці закликали Варшаву та Київ вжити заходів для розблокування польсько-українського кордону. Вони також висловили надію на плідні перемовини міністрів сільського господарства України та Польщі, які мають пройти 28 березня у польській столиці.

Що каже Єврокомісія

  • Не так давно віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс заявив в етері телемарафону, що наразі неможливо виконати умови польських протестувальників. Серед причин він назвав заборону на імпорт українського збіжжя, яку в односторонньому порядку впровадила Польща.
  • Він поставив питання, чому фермери досі протестують проти зерна з України, якщо воно й так заборонене у їхній державі. Домбровскіс також заявив, що Єврокомісія співпрацює з Варшавою та Києвом, щоб розв'язати цю ситуацію.