Як розповів колишній начальник управління спецрозслідування Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк у коментарі телеканалу "Прямий", наприкінці зустрічі з президентом Володимиром Зеленським до них підійшов Андрій Богдан.

Важливо! Вкид по бійку Баканова і Богдана зробив Бухарєв, – Лещенко

Він, не знаючи про суть, сказав: "Не розслідувались справи, не розслідувалися стосовно вбивств правоохоронців. Я ж вам казав, Володимире Олександровичу". А він (президент Володимир Зеленський – 24 канал) каже сам: "Як же не розслідувались, якщо мені щойно доповіли, що є результати?". "Отже, тоді вже не треба розслідувати. Все розслідувано – і вбивства протестувальників, і вбивства правоохоронців. Значить, все, далі не треба розслідувати,
– сповістив Горбатюк.

За його словами, після цих слів він наголосив, що справи Майдану все ж треба розслідувати, і багато ще до їхнього завершення.

"І, в першу чергу, стосовно організаторів, і потрібні зміни в закон. І це саме питання президента щодо внесення змін в закон, який розблоковує можливість застосування заочного судочинства", – додає колишній начальник управління спецрозслідування ГПУ.

Богдан, зі свого боку, відповів, що цим питанням не займається президент, тому слід усе доповісти новому генпрокурору.

"Я кажу: "Плюс, ще злочинна організація Януковича, економічні злочини підлягають розслідуванню." – "Та ні, про що ви розказуєте? Які економічні злочини? Про що ви розказуєте?". І потім він вже перевів тему на те, що на вас наступний чекає…" – зауважив Горбатюк.

Він переконує що усе вищезазначене Богдан говорив серйозно.

"Я, можливо, перебільшую з точки зору емоційної, але суть такою була. Тобто перехід від того, що нічого не розслідувано. А потім до того, що треба розслідувати", – констатував колишній працівник ГПУ.

Зверніть увагу! Підозра Богдану: Горбатюк розповів, у якій справі фігурував очільник Офісу Президента

До слова, Богдана підозрюють у тому, що він свого часу сприяв режиму Януковича. Зокрема, раніше колишній суддя Конституційного суду Петро Стецюк дав свідчення проти чинного голови ОПУ. Суддя переконує, що Богдан здійснював на нього тиск, аби той виніс рішення на користь президента-втікача. Крім того, за інформацією проєкту "Схеми", напередодні того, як Янукович відмовився від асоціації з ЄС у 2013 році, Богдан був у Росії поруч з Азаровим.

Що відомо про Сергія Горбатюка та розслідування справ Майдану: коротко

  • 23 жовтня генпрокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про його звільнення;
  • відділ Горбатюка займався розслідуванням справ Майдану.
  • 21 жовтня у ГПУ створили департамент процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, скоєні під час Революції Гідності 2013-2014 років.
  • А злочини часів Майдану тепер розслідуватиме Державне бюро розслідувань, за діяльністю якого наглядатиме новостворений департамент у Генпрокуратурі.
  • Після звільнення Горбатюк заявив, що слідство у справах Майдану призупинено, в ГПУ, зі свого боку, розслідування та забезпечення невідворотності покарання у справах Майдану називають пріорітетними.
  • 19 лютого 2019 року напередодні річниці розстрілів у центрі Києва моніторингова місія ООН з прав людини в Україні констатувала, що за 5 років після протестів на Майдані досягнуто лише обмежений прогрес у розслідуванні вбивств і насильницьких смертей 98 осіб.