Богуслаєв написав відповідну заяву на ім'я керівника Офісу Президента Андрія Єрмака з проханням включити його в списки на обмін полоненими. При цьому заяву він написав російською мовою.
Зверніть увагу Плівки Богуслаєва-2: президент "Мотор Січі" блокував передачу гелікоптера для української армії
Цікавий підпис документа
У супровідному листі від адвоката Богуслаєва, сказана дата направлення заяви – 20 березня 2023 року. Сам же експрезидент "Мотор Січі" підписався під заявою як "Богуслаєв, пенсіонер, інвалід І групи".
Заява Богуслаєва на обмін / "Схеми"
Водночас у Головному управлінні розвідки Міноборони відмовилися коментувати можливість обміну Богуслаєва на українських полонених. Представник ГУР МО Андрій Юсов відзначив, що про такі речі можна говорити тільки за їх результатами.
Україна і надалі буде застосовувати всі доступні інструменти для того, щоб повертати наших військовополонених та незаконно утримуваних цивільних осіб від держави-агресора. Але що стосується конкретних кейсів та прізвищ, ми можемо коментувати це лише за результатами,
– наголосив Юсов.
Проти Богуслаєва порушені одразу 3 справи
У жовтні 2022 року експрезидента "Мотор Січі" В'ячеслава Богуслаєва затримали за підозрою у співпраці з Росією. Він постачав двигуни для російської авіації та виправдовував війну проти України. Після затримання його взяли під варту.
У лютому 2023 року йому повідомили про нову підозру у співпраці з бойовиками на окупованій Донеччині. Він організував діяльність заводу в тимчасово окупованому Сніжному і платив "податки" бойовиками. Тобто фінансував тероризм.
Тепер же його звинувачують у перешкоджанні українським воїнам. Мова йде про блокування Богуслаєвим передачі ГУР МО гелікоптера Мі-8, який був потрібен для виконання бойових завдань.
Він наказував своїм підлеглим розібрати гелікоптер і сховати запчастини, не віддавати представникам розвідки документацію тощо. Зокрема він наказував розладнати цифровий регулятор двигуна, щоб розвідники не могли злетіти, зняти та заховати всі агрегати.