Ботоферми використовували для поширення деструктивного контенту. Зокрема, для дискредитації Сил оборони України та керівництва держави, виправдання збройної агресії росії та розхитування суспільно-політичної ситуації в країні.

Цікаво Зраджувала чоловіка із ЗСУ: жінка зливала дані росіянам про наші війська

Ботофермою на Київщині керував 24-річний житель Запоріжжя

За даними слідства, ботоферму на 5 тисяч акаунтів створив та адміністрував 24-річний уродженець Запорізької області, який наразі живе на Київщині. Задля конспірації він реєстрував фейкові облікові записи через російські електронні поштові сервіси та віртуальні номери російських і білоруських мобільних операторів. В окремих випадках для їхньої верифікації зловмисник використовував підроблені документи українців.

Готових ботів чоловік здавав в оренду або продавав зацікавленим особам, приймаючи оплату за свої "послуги" на банківську карту. Слідчі встановили, що його "клієнтами" були, зокрема, представники піар-підрозділів політичних партій і громадяни росії, які просувають в українському інформаційному просторі деструктивні та провокаційні матеріали.

Під час обшуку в помешканні зловмисника правоохоронці знайшли та вилучили:

  • комп'ютерну техніку із доказами;
  • спеціальне програмне забезпечення.

Невдовзі організатору ботоферми повідомлять про підозру за "несанкціоноване втручання в роботу інформаційних систем". Йому може загрожувати обмеження волі терміном до 3 років.

Дивіться фото, як СБУ викрила ботоферми / Фото СБУ

Зауважте "Львівська народна республіка": у Львові працювала мережа агітаторів, що поширювали пропаганду

Боти на Одещині поширювали паніку

Організаторами ботоферми на Одещині виявилися четверо місцевих мешканців. Основним напрямком їхньої діяльності було створення та просування акаунтів у соцмережах і месенджерах.

Ділки використовували їх для поширення панічних настроїв у регіоні, зокрема, розганяли дезінформацію та фейкові новини з фронтів,
– розповіли в СБУ.

Співробітники СБУ підтвердили, що клієнтами зловмисників були особи, які перебувають на території росії. Під час обшуків у їхніх помешканнях правоохоронці вилучили:

  • комп'ютерну техніку,
  • 4 сервери,
  • понад 250 USB-модемів та мобільні телефони із доказами;
  • банківські картки, через які відбувалися розрахунки з "клієнтами";
  • понад 400 SIM-карток операторів мобільного зв'язку.

Вилучену техніку скерували на експертизу. Наразі правоохоронці проводять розслідування, щоб встановити усіх причетних до злочину осіб.

Після проведення експертиз зловмисникам планують повідомити про підозру за:

  • колабораційну діяльність,
  • несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку.

Варто подивитися – Братчук закликав не розганяти тему контрнаступу, адже це є тиском на ЗСУ: відео