Про це 24 Каналу заявив народний депутат, секретар Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко, зауваживши, що з військового боку росіяни хочуть відтягнути українські війська.

Дивіться також Божевільний штурм: які можливості росіян на Авдіївському напрямку

"Авдіївка і так у напівоточенні. Навіть, якщо противник її "закриє", якщо ми виведемо свої війська, то там стратегічного нічого противник не отримає", – сказав Костенко.

Загарбники шукали на лінії фронту загрозливі напрямки, де б вони зосередили свої війська. І тоді, мовляв, українській армії потрібно було б маневрувати силами та засобами.

Окупанти почали штурми на Куп'янському напрямку, але зрозуміли, що там ЗСУ мають хороші позиції, тримають оборону і не роблять маневрів. Так росіяни обрали Авдіївку, аби туди зманеврувала українська армія.

Для чого росіянам Авдіївка: дивіться відео

Як наголосив секретар Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, за останній рік російська армія не здобула жодної "перемоги". Тому, мовляв, з політичного боку окупанти хочуть "взяти" якийсь населений пункт.

Політично хотіли б звичайно її оточити, "забрати", окупувати й так дати ще одну "перемогу" російській армії, щоби було про що говорити за це час війни. Тому і політичні, і військові (цілі – 24 Канал) об'єднали. І для них ця "перемога" була б дуже важливою,
– сказав Роман Костенко.

Ситуація на Авдіївському напрямку: головне

  • Росіяни продовжують наступ на Авдіївку. У ЗСУ кажуть, що ворог має ще удосталь ресурсів для ведення бойових дій. Щодня окупанти кидають у штурми нові сили. Окрім того, загарбники почали рити тунелі. Так вони намагаються непомітно підійти до позицій української армії.
  • У напрямку Авдіївки тривають запеклі бої. Спочатку загарбники намагалися наступати розтягнутими колонами бронетехніки. Утім ворогу довелося змінити тактику через великі втрати.
  • Українські військові активно ліквідовують окупантів. У Силах спеціальних операцій показали, як нищать росіян на Авдіївському напрямку.