Прем'єр-міністр Нідерландів у коментарі журналістам Суспільного сказав, що Росія має бути залучена до якогось етапу цього мирного процесу. Щодо диктатора Путіна, то 14 червня він заявив про так звані "умови" перемовин з Україною, пише 24 Канал.

Дивіться також Глобальний саміт миру, а не поразки: чому Росію не запросили та за яких умов можливі переговори

Що сказав Рютте про заяви Путіна

Нідерландський політик Марк Рютте заявив, що Росію треба залучити до мирного процесу з Україною на якомусь етапі.

"Але очевидно, що Путін більше зацікавлений у державному візиті до Північної Кореї, ніж у тому, щоб бути присутнім на цій зустрічі", – запевнив прем'єр Нідерландів.

Що сказав Рютте: дивіться відео

Він пояснив, що у 2023 році в мирному процесі брали участь 15 країн, наразі їх понад 90. Держави говоритимуть про важливі питання. Зокрема, продовольчу безпеку, ядерну безпеку, гуманітарні питання, возз'єднання сімей, викрадених Росією дітей.

Дивіться також Минув перший день Саміту миру в Швейцарії: найцікавіші заяви країн-учасниць

Той факт, що Путін вчора (14 червня – 24 Канал) виступив із цією безглуздою "мирною пропозицією" свідчить про те, що він панікує,
– пояснив Марк Рютте.

Також 15 червня на Саміті миру у Швейцарії віцепрезидентка США Камала Гарріс заявила, що, говорячи чесно, Владімір Путін говорить не про перемовини, він говорить про капітуляцію.

Що Рютте каже про Путіна: дивіться відео

Що запропонував Путін напередодні Саміту миру

  • Російський диктатор Владімір Путін 14 червня, тобто напередодні Саміту миру у Швейцарії, зробив пропозицію щодо нібито готовності до перемовин з Україною.
  • Глава Кремля заявив, що буцімто "хоч завтра готовий сісти за стіл переговорів".
  • Своїми "умовами" Путін назвав те, що українські війська мають бути виведені з усієї території "нових російських регіонів". Тобто диктатор зажадав, щоб Київ вивів війська з Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, віддавши регіони Росії й погодившись із їхнім статусом нібито російських земель.
  • Водночас Київ має заявити про намір відмовитись від планів вступити до НАТО, визнати окупацію Криму та гарантувати "захист" прав російськомовного населення.
  • Окрім того, за словами Путіна, Захід навіть нібито має зняти санкції з Росії.