Про це розповіла команда патологоанатомів і судмедекспертів, які фіксують воєнні злочини Росії. Незалежна комісія складається з незалежних українських та французьких фахівців.
Читайте також "Війна в Україні породила нове слово": у The New York Times опублікували статтю про рашизм
Хоча правозахисні групи вже давно домагаються заборони на використання стрілоподібних снарядів, ці боєприпаси не заборонені міжнародним правом. Водночас застосування неточної смертоносної зброї у густонаселених цивільних районах є порушенням гуманітарного права.
За словами свідків, російська артилерія стріляла цими снарядами за кілька днів до того, як покинула Київщину. Мешканка Бучі Світлана Чмут розповіла, що вона помітила флешети в корпусі своєї автівки.
Зброя, яка застосовувалася під час Першої світової війни
У Бучі та Ірпені десятки загинули від флешет, що були в спеціальних артснарядах окупантів / Фото The Guardian
Снаряди з флешетами вперше масово застосували в ході Першої світової війни, тоді літаки залітали в тил і скидували такі снаряди в траншеї противника, пробиваючи навіть металеві шоломи.
Один такий снаряд містить до 8 тисяч флешетів – дрібних металевих дротиків, довжина яких варіюється від 2,5 до 4 сантиметрів.
Принцип роботи артзброї / Фото The Guardian
Принцип роботи снарядів простий – коли вони вилітають із танків чи ствольної артилерії – відбувається вибух, який розсіює флешети навсібіч. Після того як дротик потрапляє в тіло, він розламується на дві частини, утворюючи глибокі, вузькі рани.
Що говорять судмедексперти
За словами судмедекспертів, у більшості жертв уламки знаходили в черепі й грудях.
Експерт зі зброї Ніл Ґібсон вважає, що росіяни застосували боєприпаси 3Ш1 калібру 122 міліметрів.
Не потрібно бути експертом із озброєнь, щоб зрозуміти, що Росія порушила правила ведення війни у Бучі,
– прокоментував мер Бучі Анатолій Федорук.
Він додав, що Київщина перетворилася на чеченське сафарі, де проти мирних жителів застосовували заборонені боєприпаси.
Станом на 13:00 дані щодо використання снарядів підтвердили у Центрі протидії дезінформації. Вони додали, що у липні 2016 року Росія одночасно застосувала заборонені снаряди ЗШ-1 та ЗШ-2 одразу у двох країнах: у місті Алеппо на півночі Сирії та в ОРДЛО в Україні.
- 3Ш-1 – 122-міліметровий снаряд, несе в собі 7 000 забійних елементів, входить до боєкомплекту гаубиць: М-30, Д-30, 2С1.
- 3Ш-2 – 152-міліметровий снаряд, несе в собі 9 000 забійних елементів, входить до боєкомплекту гаубиць: Д-20, 2С3.
Варто знати – ранкове зведення Генштабу за 25 квітня: дивіться відео