Мері-Елен МакГроарті, яка у Всесвітній продовольчій програмі ООН курує напрямок Афганістану закликала світ координувати свої дії. Мовляв, в іншому випадку і без того жахлива ситуація стане катастрофічною.

Зверніть увагу 65 афганців, яких евакуювала Україна, попросили статусу біженця

Водночас вона наголосила, що у країну треба доставити не лише продукти, але й ліки та предмети першої необхідності. "Нам потрібні гроші, і потрібні вони зараз", – підкреслила МакГроарті.

Кілька тижнів затримки – й буде надто пізно. У людей нічого немає. Ми повинні доставити їжу. поки дороги не були заблоковані снігом,
– пояснила посадовиця.

Зазначимо, що таліби заборонили вивозити з Афганістану долари та антикваріат. Вони запевнили, що тих, хто наважиться порушити ці вимоги, чекає покарання.

Попередні заяви ООН щодо Афганістану

  • Напередодні в ООН заявили, що мають багато доказів важких злочинів терористів "Талібану" проти афганців. Зокрема, мовиться про масові страти людей та обмеження щодо жінок.
  • Раніше Рада безпеки ООН закликала до переговорів щодо створення нового уряду в Афганістані. Там наголосили на важливості припинення порушень прав людини талібами.
  • Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш у своєму зверненні до талібів зауважив, що Афганістан стає неконтрольованим. Він закликав усі сторони захищати мирне населення.