Про це ексгенпрокурор Руслан Рябошапка розповів в авторській програмі Олени Трибушної "Перші особи" на 24 каналі. Він сказав, що Офіс Президента міг підіграти суддям, які виступили проти реформи.

До теми Зірвали реформу Зеленського: судді віддаляють Україну від ЄС і НАТО

"Вони не відпустили ситуацію, а підіграли. Я б сказав гірше – була можливість врятувати ситуацію. Я на той момент комунікував і з Євросоюзом, і з американськими колегами, і з Вищою радою правосуддя. Доповідав ситуацію президентові", – розповів Рябошапка.

Хто вплинув на Зеленського

Колишній генпрокурор зазначив, що у президента була загальна нарада з парламентським комітетом, представником Конституційного суду України, Офісом Президента та Іриною Венедіктовою. За словами Рябошапки, на нараді переконували президента, що міжнародники – це погано й неконституційно.

Доводили, що Конституційний Суд цю реформу все одно зруйнує, а в України немає іншого варіанту, тому треба рухатися іншим шляхом.

Інтерв'ю Руслана Рябошапки програмі "Перші особи": дивіться відео 24 каналу

Що відомо про блокування судової реформи

  • Рада суддів 13 вересня заблокувала судову реформу. Судді не змогли обрати 3 членів Етичної ради. Цей орган має оцінювати на доброчесність членів та кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів.
  • Претендентами до Етичної ради були 4 кандидати, але 2 з них перед конкурсом відмовились від участі.
  • Участь брали 26 членів Ради суддів, проте 16 з них не підтримували кандидатів – голосували "проти всіх".