Міністерство оборони Британії зазначає, що із заколоту "Вагнера" багато чого змінилося. У Росії заарештували кількох високопоставлених воєначальників за звинуваченням у корупції, а головну ціль Пригожина – ексміністра оборони Сергєя Шойгу, встигли замінити.
Дивіться також Скільки вагнерівців загинуло під Бахмутом: ЗМІ оприлюднили цифру, що вражає
Зміни з бунту Пригожина
Розвідка Британії зазначає, що хоч Євгеній Пригожин загинув у авіакатастрофі 23 серпня 2023 року, його "Вагнер" пережив його. Тепер угруповання очолює син Павло Пригожин і командує Антон "Лотос" Єлізаров.
Група "Вагнера" відійшла з лінії фронту в Україні у травні 2023 року, її замінили нерегулярні формування чеченського та російського "добровольчого корпусу" міноборони. "Африканський корпус" міноборони Росії замінив дислокації "Вагнера" у Сирії та Лівії. Проте ПВК "Вагнера" зберігає незалежні дислокації у Білорусі, Малі та Центральноафриканській Республіці.
Міноборони Британії пише, що Пригожин став піонером у практиці вербування ув'язнених. З липня 2022 року до лютого 2023 року, коли цю практику взяло на себе міністерство оборони Росії, "Вагнер" завербував понад 48 тисяч в'язнів, більш як 17 тисяч із яких згодом загинули. З лютого 2022 року загальна кількість ув'язнених у Росії скоротилася як мінімум на 150 тисяч осіб.
Заколот Пригожина
Нагадаємо, що увечері 23 червня 2023 року ватажок ПВК "Вагнера" Євгеній Пригожин звинуватив російське міноборони в ракетному ударі по тилових позиціях найманців. Він повідомив, що група вирішила зупинити військове керівництво Росії. ПВК "Вагнера" вирушила на Москву, захопивши дорогою Ростов-на-Дону та збивши близько 7 одиниць бойової авіації.
Врешті-решт, Пригожин зупинився на підході до Москви. Вже наступного дня голова "Вагнера" заявив, що розвертає колони й повертається у польові табори.