Війна позбавила олігархів колишнього впливу

Американське видання The New York Times вважає, що повномасштабна війна Росії проти України суттєво вплинула на силу олігархів. Зокрема, йдеться про знищення великої кількості промислових активів, які були розташовані у східних областях країни.

Цікаво Цифрова ера: які види онлайн-бізнесу зараз на гребені хвилі

Війна, спустошивши українську промисловість, обмежила владу так званих олігархів, магнатів, які тривалий час панували в економіці та використовували свої багатства для купівлі політичного впливу,
– пише видання.

Лише за попередніми підрахунками, найбагатші люди України втратили десятки мільярдів доларів. Найбільше постраждав Рінат Ахметов, який залишився без таких потужних активів як:

  • два металургійні заводи (Маріуполь);
  • коксохімічний завод (Авдіївка);
  • вітрові та теплові електростанції.

Список може поповнюватися, адже об'єкти Ахметова часто опиняються під обстрілами та стають мішенями для ворожих снарядів та дронів.

Ахметов отримав найбільший удар, втративши понад 9 мільярдів доларів. Він один із лише двох мільярдерів, що залишилися в Україні, порівняно з 10 до війни,
– додають у The New York Times.

Також повідомляється, що Ахметов – один із небагатьох великих українських бізнесменів, який від початку повномасштабного вторгення не покидав території України.