Коли буде нова система оподаткування

У Національній стратегії доходів уряд пропонує запровадити прогресивну шкалу оподаткування. Це нововведення розглядається вже тривалий час, однак скоро його не запровадять.

Цікаво Гіг-економіка: що це таке та чому вона швидко захопила світ бізнесу

Як повідомив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, імплементація нової прогресивної шкали податків можлива лише після війни. За його словами, ця система ефективна та пройшла успішну апробацію у США та Європі.

Якщо ти заробляєш більше, то маєш платити більше. Це більш справедливий підхід, тому що економічна цінність однієї гривні в доході в 7 тисяч гривень і в доході в 7 мільйонів гривень абсолютно різна,
– сказав Гетманцев.

Разом з тим він наголосив, що запровадження нової системи – це лише на другому етапі реформи та виключно після війни. На першому етапі відбудеться реформа податкових та митних органів, спрямована на діджиталізацію та антикорупційні заходи.

Прогресивна шкала передбачає складніше адміністрування, тому з нею можна буде працювати лише після відповідного навчання платників податків та діджиталізації податкових відносин. Також процес заповнення декларацій повинен стати швидким та зрозумілим. Станом на зараз цей процес потребує вдосконалення, але робота електронного кабінету та застосунку Моя податкова вже поволі дає позитивні результати.