Які компанії залишили ринок Росії у листопаді

  • Автоскладальний завод Nissan

Через війну в Україні завод Nissan в Санкт-Петербурзі був зупинений ще у березні. 23 листопада японська корпорація повідомила у своєму релізі про продаж ТОВ "НИССАН МЭНУФЭКЧУРИНГ РУС".

Читайте також Резервне копіювання та відновлення: як вберегтися від втрати даних

Сума угоди – 1 рубль. Вона передбачає зворотний викуп впродовж 6 років. Покупець – російський державний інститут НАМІ.

  • Продаж Baker Hughes

Другою знаковою угодою став продаж Baker Hughes активи якої російська влада визначила стратегічними. Baker Hughes – це американська міжнародна промислова сервісна та одна з найбільших у світі нафтопромислових сервісних компані.

Покупцем стала московська фірма "НЕФТЕСЕРВИСНЫЕ ТЕХНОЛОГИИ", яка оформлена на трьох фізосіб, одним з яких є, наприклад, Олександр Монахов. Він раніше в ЗМІ фігурував як директор департаменту буріння Baker Hughes. Зауважимо

  • Виробник алюмінієвої продукції Arconic Corp

Предметом третьої угоди стала власність американського виробника алюмінієвої продукції Arconic Corp. Вона була продана російській державній металургійній компанії ВСМПО-АВІСМА за 230 мільйонів доларів. Про це повідомив Reuters із посиланням на заяву компанії.

Працювати в Росії стало тільки складніше, і наша здатність працювати в майбутньому стає все більш невизначеною у світлі поточної геополітичної обстановки,
– сказав з цього приводу головний виконавчий директор Arconic Тім Майєрс.

​Які ще компанії вийшли з Росії у листопаді

  • Німецький логістичний оператор VTG повідомив про остаточний продаж московського ООО "ВТГ".
  • Закриття технологічним гігантом Nvidia представництва та офісу в Москві.
  • Розрив франшизи виробником пончиків і мережею кав’ярень Krispy Kreme із російськими партнерами (тепер цей бізнес проходить ребрендинг).
  • Також у листопаді відбулася вторинна угода зі зміни власника ООО "Империал Тобакко Продажа и Маркетинг".