Зі скаргою до АМКУ звернулися безпосередньо виробник та дистриб'ютор іноземного напою ГСХ "Трейдмаркс Лімітед" та ТОВ "Глобал Спірітс Європа" ще у 2021 році. У заяві повідомлялося про виявлення у торгових мережах України напою стороннього виробника зі схожим на їхню продукцію оформленням.

Читайте також Резервне копіювання та відновлення: як вберегтися від втрати даних

Деталі справи

У пресрелізі АМКУ мовиться, що комітет провів дослідження та встановив, що пляшки, пробки й етикетки сидру українського виробництва та італійського напою мають схожі дизайни.

Зокрема, етикетки обох напоїв – білого кольору із зеленою смугою у золотому обрамленні у верхній частині, а назву напою вказано у центрі етикетки на білому фоні темними літерами тощо,
– зазначив регулятор.

Оформлення пляшок обидвох напоїв дуже схожі / Фото АМКУ

Зазначається, що вино Fragolino Bianco італійського виробництва продається в Україні ще з 2020 року, тоді як сидр Ізмаїльського виноробного заводу – з 2021 року.

В Антимонопольному комітеті підкреслюють, що схожість в оформленні упаковок може призвести до змішування українського виробника з діяльністю іноземних заявників. Це є порушенням закону про недобросовісну конкуренцію, тому АМКУ розпочав розгляд справи за ознаками неправомірного використання оформлення упаковки товару.