Польща імпортує шрот з Білорусі

За інформацією ЗМІ, постачання зернових, олійних та шротів з Білорусі та до Польщі поступово зростали протягом двох років великої війни. Наприклад торік країна заплатила білорусам 55 мільйонів доларів.

Читайте також Подвійна зарплата: у Цюриху випадково заплатили службовцям на 200 мільйонів доларів більше

Зокрема, Польща імпортувала ріпаковий шрот, тобто залишки від переробки самого ріпаку, який використовують як корм для свійських тварин. У 2023 році країна заборонила ввезення його з України, проте щодо Білорусі такого обмеження немає.

Ба більше, обсяги зросли після запровадження ембарго: у жовтні-грудні поляки придбали у Білорусі ріпакового шроту на 7,7 мільйона доларів,
– пишуть журналісти.

У виданні заявили, що до них потрапив запис розмови польської компанії Agrolok з людиною, яка представилася менеджером однієї з білоруських компаній, щоб ніби-то запропонувати купівлю ріпакового шроту. Зазначається, що представник Польщі зацікавився пропозицією.

Почувши, що походження товару насправді російське, попри білоруські документи, представник польської компанії все одно просить надіслати деталі пропозиції на пошту,
– йдеться в ЕП.

Проте менеджерка Agrolok, коли почула про російське походження зерна, стала обережнішою.

Це вже зовсім інша розмова. Давайте я краще уточню. Якщо по документах буде Білорусь, то це ще пів біди,
– сказала вона.