За його словами, приблизно 20% людей в Україні звільняють. Ще 50-80% працівникам, залежно від галузі, скорочують зарплату.
До теми Зеленський анонсував програми для підтримки малого та середнього бізнесу
Як повідомив експерт, зараз є мало людей, які готові отримувати допомогу від держави. Час на підготовку великої кількості документів і подання їх у фонди працівники радше витратять на генерування вартості товарів та послуг підприємства. Голова асоціації переконаний, що тоді також можна буде компенсувати співробітнику різницю в зарплаті.
Він додав, що звільнення – це завжди домовленість сторін, стосунки роботодавця зі своїм колективом.
Якщо атмосфера в колективі здорова, то співробітники відчувають і розуміють ситуацію зі звільненнями та скороченнями. Особливо це стосується кінотеатрів, HoReCa (готелі, ресторани, кафе – 24 канал). Усі вони зараз в неоплачуваних відпустках,
– зазначив Соболь.
Експерт вважає, що коли закінчиться карантин, потрібно буде вибиратися зі складної ситуації, а без людей – це зробити неможливо.
Руслан Соболь / Фото з фейсбук-сторінки Руслана Соболя
"Звільнити можна. У нас недосконале законодавство. Але найбільший актив в бізнесі – це люди і всі це розуміють. Тому просто взяти і викинути на вулицю – останнє, що може бути і коли ситуація безвихідна," – сказав Соболь.
Якщо все ж ви вважаєте, що вас незаконно позбавили зарплати, можна залучати адвокатів, подавати в суд. Підприємець радить домовлятись.
Зараз не час сваритись і бігти в суд. Ринок безробіття виросте і знайти роботу буде нелегко, тому потрібно йти на умови скорочення і залишатись при роботі, отримувати гроші, хоч і в меншому обсязі і спостерігати як формується ринок праці,
– переконаний Соболь.
До того ж, трудові іміграти теж не зможуть повернутись на свої звичні місця і конкуруватимуть на українському ринку праці.
Які фінансові полегшення діють на час карантину / Інфографіка 24 каналу