Про це пише оглядач The New York Times Томас Фрідман.

На його думку, дії Володимира Путіна у Сирії штовхають все більше людей тікати до країн Євросоюзу, що породжує негативні настрої у ЄС через наплив біженців. Це може спровокувати розкол серед країн ЄС.

"Чи не час нам відплатити Путіну його ж монетою? Довгий час свавілля Путіна було трагедією тільки для російського народу і багатьох людей в Україні та Сирії, так що президент Обама міг переконливо запевняти, що належна відповідь – економічні санкції та нарощування військ у Східній Європі. Але за останні 9 місяців щось змінилося", – пише Фрідман.

За словами оглядача NYT, і те, що на комп'ютери Демократичної партії США було вчинено кібератаки, свідчить про те, що хтось намагається підірвати легітимність виборів президента Америки.

Злом російською стороною комп'ютерів Демократичної партії і ознаки того, що російські або інші "кібербійці" намагалися зламати системи реєстрації виборців у США, наштовхують на думку, що Путін або інші "кіберсмутьяни" намагаються підірвати легітимність президентських виборів у США,
– вважає оглядач.

Читайте також: Путін дістав свій козир у переговорах з США, – політолог

"Обама вважав, що поєднання натиску з взаємодією спонукає Путіна до більш стриманої поведінки. Теоретично, підхід правильний, але тепер стало ясно, що ми недооцінили, які зусилля знадобляться для спонукання до ефективної взаємодії, і нам доведеться посилити натиск. І мова йде не тільки про політику щодо Сирії та України – тепер справа стосується також Америки, Європи, базових норм цивілізації і цілісності наших демократичних інститутів", – зазначив Томас Фрідман.