Ціною завершення війни не може стати втрата територій і суверенітету, про це сказав секретар РНБО Олексій Данілов сказав в інтерв’ю "Ліга.нет".

Знайте більше: Розведення сил на Донбасі показує світові, що росіяни не прагнуть миру, – Волкер

"Ми не можемо змінити курс на закінчення війни. Це наша стратегія. … І те, що Володимир Олександрович докладає максимум зусиль для того, щоб ця війна закінчилася –це бажання абсолютної більшості українців", – заявив він.

Відповідаючи на запитання про розведення після спроби прориву бойовиків під Золотим, Данілов сказав, що українська сторона робить це чисто з гуманітарних міркувань.

Нам треба збільшити кількість коридорів з перетинання лінії розмежування. Те, що сьогодні майже заблокована Луганська область, немає ніякого автомобільного проходу – ускладнює життя нашим людям, яким ми повинні допомагати. Це наші українці,
– пояснив він.

Водночас Данілов наголосив, що "та сторона це розглядає тільки у військовій площині".

"Я розумію почуття наших хлопців, які проливали кров саме на цих ділянках, коли їм треба відійти на умовні 100-200 метрів. Але точно так само відходить і інша сторона. Більш того, на ділянках розведення у нас менше втрат", – сказав секретар РНБО.

Він наголосив, що "втрати на Донбасі треба припинити, "але мова не йде про здачу національних інтересів".

До теми. Розведення сил вже відбулось у районі Станиці Луганської, Золотого та Петрівського. Розведення ще на трьох ділянках погодили на зустрічі "нормандської четвірки" 9 грудня 2019 року, однак наразі визначилися лише із Гнутовим.

розведення військ на Донбасі
Де вже відбулося розведення військ на Донбасі / Інфографіка 24 каналу

Бій поблизу Золотого: що треба знати

18 лютого окупаційні війська провели масштабну атаку позиції підрозділів Об'єднаних сил поблизу населених пунктів Новотошківське, Оріхове, Кримське, Хутір Вільний. Загинув 1 український воїн, 3 – отримали легкі поранення, а 2 – контуження. Втрати ворога: 4 – загинули, 6 – отримали поранення.

Читайте також: Ще одна спроба наступу бойовиків на Донбасі: Бутусов розповів деталі

Бій тривав приблизно від 5 ранку до 10:30. Таких масштабних бойових дій на фронті не було з 2018 року, бойовики намагалися прорватися через лінію зіткнення.