На практиці розведення військ на Донбасі перетворилося на одностороннє відведення українських військ – із такою тезою в інтерв’ю "Європейській правді" погодився ексспецпредставник США з питань України Курт Волкер.

Читайте також: Зеленський обрав розумну стратегію щодо Донбасу, але важливо, щоб не було поступок, – Волкер

"Це правда. В деяких місцях росіяни "відповіли взаємністю" – у тій самій Станиці Луганській вони відвели війська, хоч це і забрало дуже багато часу. Але в інших місцях цього не сталося", – розповів американський дипломат.

При цьому він все одно вважає, що ініціативна позиція України у цьому питання є правильною.

Такі дії (розведення сил) не завдають реальної шкоди Україні – лінія фронту не зміщується, у зонах відведення немає просування російських військ. Але водночас це демонструє світові, що росіяни не прагнуть миру, на відміну від українців, які готові діяти задля цього,
– наголосив Волкер.

Він також заявив, що було б добре, якби розведення сил відбулося по всій лінії зіткнення

"Буде добре, якщо воно (розведення по всій лінії) відбудеться. Але зараз дискутується лише кілька наступних точок, в яких Україна спробує відвести свої війська і подивитися, чи зробить Росія те саме. І якщо ні – то про наступні ділянки та тим більше про розведення по всій лінії не може мовитися. І до того ж це дасть змогу нагадувати, що саме Росія є тією стороною, яка не прагне миру", – пояснив ексспецпредставник США.

Він додав, що тактично розведення є доволі розумною ідеєю.

Читайте також: Загороднюк назвав ризики від розведення сил по всій лінії розмежування на Донбасі

Зауважимо, що на сьогодні розведення сил на Донбасі відбулося в районі Станиці Луганської, у районі Золотого та Петрівського. Тепер Україна пропонує розвести сили біля контрольного пункту в'їзду – виїзду Гнутове, залізничного мосту в Станиці Луганській та біля населеного пункту Новоселівка Друга, що неподалік від Авдіївки.

розведення сил на Донбасі мапа розведення військ ОРДЛО карта
Карта місць розведення сил на Донбасі / Інфографіка 24 каналу