За всіма українськими традиціями вимушені переселенці з Донбасу зустрічають двох японців. Це представники товариства міжнародного червоного хреста. Діти їм дуже раді, бо вперше бачать іноземців з такої далекої країни, залюбки співають їм і розповідають віршики, хоча японці і не розуміють українську. Та усмішка зникає коли маленькі дітки розповідають як сумують за своєю домівкою.

Після переїзду дітям та їхнім батькам важко звикнути до нового місця. Особливо після пережитого. Їм терміново потрібна психологічна реабілітація. У цьому й допомагають японці. Самоорганізація, підтримка один одного та знищення такого терміну, як "переселенець" – це головні тези міжнародної програми реабілітації.

Програма реабілітації застосовується у міжнародному масштабі. Вона передбачеє допомогу людям, які були вимушені покинути свої домівки, чи то від природніх катаклізмів, чи то від людського фактору. Червоний хрест почав її розробляти в Україні ще рік тому. Адаптував її під культурні особливості України і почав запроваджувати,
— пояснює координатор програми.

В активній фазі програма діє тільки декілька місяців. Та волонтери кажуть, що вона працює. Уряд Японії виділив на реабілітацію 220 тисяч доларів. Цього вистачить, щоб програма діяла ще півроку у 5 регіонах України де є вимушені переселенці. А їх тільки у Київській області зареєстровано 43 тисячі.

Нагадаємо, Організація Об'єднаних Націй повідомляє, що станом на кінець липня в Україні зафіксовано майже півтора мільйонавнутрішніх переселенців.