Таку думку сайту "24" висловив військовий експерт Дмитро Снєгірьов.
Як зазначає експерт, сама угода про створення спільного штабу щодо координації діяльності ППО РФ і Білорусі була підписана ще в 2016 році. Але Росія відклала ратифікацію до зручного моменту. Це, говорить він, звичайна чекістська практика Путіна. Але, на переконання Снєгірьова, керівництву Україні не потрібно вести себе як переляканій людині і нагнітати істерію. Навпаки – цю ситуацію використати на користь України. ППО – це не сили наступу.
Треба апелювати до наших західних партнерів щодо введення додаткових економічних санкцій і політичної ізоляції Білорусі, щоб не допустити розгортання військових баз Росії проти України. Потрібно не допустити використання території Білорусі і її фактичного завоювання Кремлем як плацдарму для вторгнення РФ в Україну,
– наголошує Дмитро Снєгірьов.
Читайте також: Політик вказав на тривожну деталь у розміщенні протиповітряної оборони Росії
За словами експерта, Білорусь грає на незрозумілій позиції МЗС України і використовує свою території для Мінських перемовин. Тобто виступає таким собі регулятором і дипломатом, чим знімає напругу навколо себе з боку ЄС і США.
Однак Росія зробила велику помилку, запропонувавши саме зараз затвердити закон про розміщення ППО. Україна має нагоду показати західним партнерам роль Білорусі як можливого плацдарму для Росії, а також загарбницькі плани Москви щодо самої Білорусі. Потрібно розгортати контрпропаганду з урахуванням українських інтересів. Якщо підписуєте договір з РФ про розміщення ППО, відповідно, наражаєтеся на економічні санкції,
– підкреслив Дмитро Снєгірьов.
Нагадаємо, Володимир Путін вніс до Держдуми проект закону, який дозволить РФ використовувати ППО на кордонах Білорусі з ЄС та Україною. Президент Росії просить Думу ратифікувати протокол "про внесення змін і доповнень до Угоди між Україною та Російською Федерацією і Республікою Білорусь про спільну охорону зовнішнього кордону Союзної держави в повітряному просторі і створення Єдиної регіональної системи протиповітряної оборони Російської Федерації і Республіки Білорусь від 3 лютого 2009 р".
Як відомо, екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі заявив, що найближчим часом Росія анексує Білорусь.