Останній тиждень шостої сесії – особливий. Таку оцінку дають йому більшість депутатів. За п'ять днів депутатський імунітет втратили майже стільки депутатів, як за всю історію незалежності, а саме чотири. Натомість двоє залишились під депутатським захистом.

Читайте також: Такої ганебної Верховної Ради в історії України ще не було, – Саакашвілі

"Два подання щодо зняття депутатської недоторканості, які не були проголосовані, декілька подань про арешт, які також не були проголосовані, підривають авторитет взагалі цієї інституції", – сказав заступник голови фракції "Блок Петра Порошенка" Олексій Гончаренко.

А голова регламентного комітету Павло Пинзеник взагалі тиждень подань вважає політичною акцією.

Відволікається увага на якусь Санта-Барбару, пов'язану з поданнями, масовою спробою притягнути народних депутатів до кримінальної відповідальності. Це неприємно, бо насправді являє собою відверту маніпуляцію політично-виборчого характеру,
– вважає Пинзеник.

І це, на його думку, відволікає увагу від соціально важливих реформ. Найбільшим провалом депутати називають провал медичної реформи.

"Країна через олігархічні забаганки може у будь-який момент увійти у передвиборчий політичний процес. Тоді ухвалення будь-яких реформ буде неможливим. А це означатиме, що медична реформа, яка є складною і потребує чотири роки (для її реалізації повної – 24), буде відкладена на невідомий час", – наголосив голова фракції "Об'єднання "Самопоміч" Олег Березюк.

Натомість прем'єр вірить, що всі реформи встигнуть ухвалити на початку осені.

Ми восени будемо просити вас, шановні колеги, розпочати свою роботу з розгляду цих трьох реформ – освіта, охорона здоров'я і пенсійна,
– сказав Гройсман.

Уявлення про досягнення у коаліції та опозиції дещо різне. Наприклад, заступник голови фракції "Блок Петра Порошенка" Сергій Березенко сказав, мовляв, на цій сесії все, що депутати робили, отримало успіх у вигляді безвізового режиму. Натомість про роботу Ради в опозиції інша думка.

Читайте також: Дейдей отримав поранення в Авдіївці, – ЗМІ

"Парламент – це найдемократичніший орган на сьогоднішній день. Президенська Адміністрація є виключно деспотія, бізнес, "онлі" бізнес, і спроба політичних переслідувань. А все-таки в парламенті, крім васалів олігархів, є декілька десятків людей у різних політсилах, які відображають інтереси саме людей", – зазначив Олег Березюк.

Депутатські досягнення перераховує і голова парламенту.

ВРУ закріпила пріоритетність членства України в НАТО. На цій сесії ВРУ установила обов'язкові квоти передач і фільмів українською мовою на телебаченні (75%),
– зауважив Голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

Повернуться депутати до роботи вже восени.