Про це президент Франції заявив на спільній пресконференції з Володимиром Зеленським. Він також додав, що питання щодо французьких інструкторів в Україні обговорювали й раніше, передає 24 Канал.

Цікаво Макрон не боїться Путіна: скільки бомбардувальників Mirage 2000 може отримати Україна

Чому Франція направила інструкторів в Україну

Макрон наголосив, що ще у лютому 2024 року під час зустрічі Володимир Зеленський та міністр оборони Умєров дуже чітко висловили, які потреби є в України. Президент Франції пояснив, що нині в Україні мобілізують дуже багато людей, а їх – потрібно навчати. Саме тому й було ухвалено рішення відправити французьких інструкторів. на територію нашої держави.

Набагато ефективніше та практичніше навчати цих людей на українській території. Це легітимний запит. Ми не воюємо з Росією й не хочемо ескалації, але ми хочемо, зробити все можливе, щоб допомогти Україні давати відсіч ворогу. Тому, коли Україна просить у нас навчання своїх мобілізованих на власній суверенній території, це не ескалація,
– наголосив Макрон.

Президент Франції додав, що це не відправка своїх військових чи солдатів ЄС на лінію фронту. Відправку французьких інструкторів Макрон вважає лише визнанням суверенітету українських територій.

"Чому ми повинні підкорятися Росії, яка може вирішити, що ми не маємо права відправити інструкторів чи відкрити там підприємства? Ми не погоджуємося з цими червоними лініями, і ми не погоджуємося з такими наративами", – додав президент Франції.

Французькі інструктори в Україні – це коротший шлях до навчання

Зеленський згодом заявив, що Україна підтримує ініціативу Макрона щодо відправки інструкторів в Україну. Він також додав, що такі дії просто "скорочують шлях" до навчання.

В чому сюрприз? В тому, що країни НАТО і ЄС навчали наших військових на своїх територіях? Різниця в тому, що це коротший і практичніший шлях. Тому я вдячний за цю ініціативу,
– заявив президент України.

Інструктори з Франції в Україні: останні новини

  • Макрон заявив, що Франція хоче підготувати бригаду для ЗСУ. Втім, мовиться не про французьких військових, а про інструкторів, які допоможуть підготувати й навчити мобілізованих.
  • У лютому 2024 року Макрон також висловлювався про можливість відправити військових НАТО в Україну. Однак про це наразі не мовиться.
  • Видання Politico також писало, що під час нещодавньої телефонної розмови із президентом Джо Байденом президент Франції Еммануель Макрон запропонував відправити західні війська в Україну для навчання українських військових у зоні бойових дій. Втім, президент США висловив стурбованість, що такий крок може стати ескалацією.
  • Водночас у росіян вже почалася справжня істерика. Традиційно путінські посіпаки погрожують завдавати ударів у відповідь, а також бідкаються про порушення "червоних ліній".