Політолог Андрій Вігірінський наголосив, що Трасс пішла у відставку саме через численні проблеми у Великій Британії. Їх фахівець детально пояснив в ефірі 24 каналу.

Увага Що заважає поверненню Джонсона на пост прем'єра Великої Британії: експерт назвав фаворита

Джонсон залишив по собі багато проблем

За його словами, економічні проблеми у Великій Британії почались не через велику війну, яку Росія розпочала проти України. Це наслідки того процесу, який розпочала консервативна партія. Вони пов'язані із Brexit – виходом країни з Європейського Союзу.

Як наслідок цього – змінились фінансові ринки та економічні умови. Натомість це породило ще й соціально-економічні проблеми.

Насправді проблематики, яку Борис Джонсон залишив для Ліз Трасс, було настільки багато, що розв'язати ці проблеми не здатен був би жоден прем'єр у короткостроковій перспективі,
– пояснив Вігірінський.

Тоді як ті кроки, які вжила Трасс – зниження податкової системи та замороження тарифів на житлово-комунальні послуги – викликають дуже багато питань. Відтак економічні проблеми загострились, підсумував політолог.

Ліз Трасс пішла з посади прем'єрки Великої Британії

Як це вплине на підтримку України

  • Після відставки на Велику Британію знову чекають зміни, однак для України це не несе радикальних ризиків. Про це 24 каналу розказав експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма" Олександр Краєв.
  • Він пояснив, що після відставки Ліз Трасс українська тема справді може на певний час втратити популярність через внутрішні кризи та проблеми перевиборів у Великій Британії. Також є ризики, що у когось з британських політиків випливуть не найприємніші історії щодо російського капіталу чи зв'язків із Росією.

Цікаво – які шанси у Бориса Джонсона знову стати прем'єром: дивіться відео