Про це 24 каналу розповів аналітик енергетичних ринків Максим Білявський. Він також зазначив, що жодних прогнозів давати не буде і нікому не радить.

Читайте також Обмеження можуть бути дуже тривалими: в Укренерго заявили про різні сценарії блекаута

Максим Білявський розповів, чому не можна спрогнозувати блекаут: дивіться відео

За словами Білявського, енергетична система – настільки складний механізм, а наш ворог – настільки жорстокий, що передбачити, яким чином зміниться перетікання електроенергії внаслідок ракетних ударів – неможливо.

Це теорія ймовірності і на нашу систему впливають надто багато чинників. Ще раз хочу звернути увагу, що на сьогодні – ніхто не може нічого спрогнозувати,
– резюмує аналітик Максим Білявський.

Українська енергосистема після ракетних ударів

  • Глава уряду Денис Шмигаль повідомляв, що після атак Росії майже половина енергосистеми України виведена з ладу. За словами Кудрицького, після масованих атак Росії в Україні майже не залишилося неушкоджених ТЕС і ГЕС.
  • Через ймовірність блекаута виникли дискусії щодо евакуації. Зокрема, взимку, можливо, доведеться вивезти частину населення з Києва.
  • Проте в Офісі Президента заявляють, що у випадку блекаута нікуди виїжджати не треба. Заступник глави ОП Кирило Тимошенко висловив сподівання, що в Україні не буде блекаута по всій країні.
  • У ДТЕК заявили, що блекаут в Україні теоретично можливий. Він може статися унаслідок значної руйнації генераторів та підстанцій, які дозволяють передавати електроенергію з одного кінця країни в інший.