Таку думку 24 каналу висловив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Раніше повідомлялось про те, що NASAMS уже в строю і прикривають українське небо.

Цікаво Які можливості отримали Повітряні сили ЗСУ після звільнення Херсона

Вичерпалась перша партія

Ігнат розповів, що є різні причини, чому росіяни припинили використовувати іранські дрони. Перша з них, можливо, саме стільки дронів Іран доставив Росії. За даними української розвідки вони уклали контракт на постачання 1750 дронів, ще говорили про наміри закупити 2400 різних безпілотників.

Потенційно вони можуть бути доставлені разом з іранськими ракетами. Крайній раз вони застосовували ці безпілотники ще 4 листопада,
– зазначив речник командування Повітряних сил ЗСУ.

Логістичні моменти

Він продовжив, що мовиться про масовані запуски дронів, коли ЗСУ вдавалось збивати близько 20 дронів з 30. Говорили про те, що росіяни використовують їх для розвідки боєм, аби зрозуміти, як ми будемо реагувати і збивати їх. Не використання їх зараз, можливо, пов'язане з логістичними моментами.

"Можливо, під певні завдання їх будуть застосовувати разом з ракетами, як вони раніше робили. Тобто, йде ракетний обстріл і паралельно шахіди. Принаймні, їх треба привезти та ще й перефарбувати ось той напис на "Герань", – зауважив Ігнат.

Ігнат відповів, чому Росія припинила використовувати іранські дрони: дивіться відео

Завдання Повітряних сил

За його словами, в окупантів є багато залізяччя, яке вони хотіли б скидати з літаків на територію України, але нині бояться сюди залітати. Завданням Повітряних сил з перших днів війни було вигнати росіян з неба. Ворог залітав сюди й думав, що контролює українське небо.

Був завданий удар по всіх Повітряних силах, різні типи військ були під щільними ракетними ударами. У них була впевненість, що вони тут літають і ніяких загроз не мають, бо в того ж ПЗРК дальність – 5 кілометрів, а вони підіймались на 6 – 8 кілометрів. Вони робили прогулянку в небі, але, відповідно, отримували ракети, спротив винищувальної авіації,
– наголосив речник командування Повітряних сил ЗСУ.

Він додав, що завдання вигнати окупантів з українського неба, аби не було бомбардувань, було виконане. Зараз до завдань Повітряних сил додалось знищення БпЛА і крилатих ракет, які нищать нашу інфраструктуру.

Повітряні сили ЗСУ: останні новини

  • З 10 жовтня російські окупанти атакували Україну низкою ракетних ударів по критичній інфраструктурі. Однак вже декілька тижнів ворог не завдавав масових обстрілів, в ЗСУ пояснили, що це означає.
  • Херсон де-факто став прифронтовим містом. Це дещо ускладнить завдання для української авіації, адже тепер ріка є лінією бойового зіткнення.
  • Щоразу, коли на військових аеродромах злітає ворожий МіГ-31, в Україні оголошують повітряну тривогу. У Повітряних силах сказали, чому так відбувається.