Таку точку зору 24 каналу висловив політолог Андрій Вігірінський. За його словами, громадяни росії не особливо переймаються рівнем свого життя.

Зверніть увагу На росіян чекає дещо страшніше за неможливість з'їздити на шопінг до Мілана

Тому більшість з них не турбують новини про те, що країни Заходу закривають в'їзд для росіян через війну в Україні.

Що може обурити росіян

Як зазначив Вігірінський, люди у росії вже зараз перебувають в ізоляції. За рівнем ізольованості від світу експерти іноді порівнюють росію з Іраном.

Хіба що путін як президент не намагається натягнути на себе ще й роль духовного лідера. Однак це поки що. Кажуть, що під патріархом кірілом хитається крісло. Хто зна, можливо, інтронізація (путіна – 24 канал) відбудеться в усіх сенсах,
– припустив політолог.

За його словами, тільки такі радикальні та абсурдні вчинки можуть викликати якусь реакцію у росіян.

"Представників православ'я, які глибоко вірують, може обурити те, що сплітається державний і духовний апарат. Вони підсвідомо розуміють, що це вже й так відбувається. Але коли путін почне читати проповіді в церквах, це буде не зовсім традиційне явище", – сказав Вігірінський.

74% росіян ніколи не виїжджали із країни

Усі ж інші речі мало турбують пересічних росіян. За словами політолога, бідкання окремих представників російського суспільства щодо того, що буде з візами, насправді не відображає точку зору більшості населення.

За статистикою, 74% росіян ніколи не покидали територію росії. Треба ще дивитися, чи вони виїжджали за межі регіону свого проживання. Я думаю, що там ситуація приблизно така сама. Хіба що хтось у відрядження в інший округ їздив,
– розповів Вігірінський.

Він зазначив, що ці 74% росіян живуть в умовах замкненого простору. А про демократію та цивілізацію дізнаються лише з ефірів телебачення.

"А в телеефірах їм розповідають про ЛГБТ, гендери і як розкладається західне суспільство. Відповідно, люди не прагнуть чогось кращого. Вони думають, що там загроза", – сказав політолог.

Портрет виборця путіна

кремлівська пропаганда роками формувала специфічну психологію росіян.

"Вони думають, що демократичний світ і цей колективний Захід, ця "імперія лицемірства" їм загрожує. Але ми, мовляв, вистоїмо. Мовляв, вони – сильна нація, перемогли у Другій світовій війні і можуть це повторити", – зазначив Вігірінський.

Читайте також Страшний сон путіна справдиться після перемоги України над росією

За його словами, у росіян відсутній широкий кругозір, який би дозволив їм аналізувати реальну ситуацію в росії та на міжнародному рівні. Саме такі люди складають електорат президента владіміра путіна.

Виборці путіна – це люди, які соціально залежні від виплат з бюджету. Кожна премія чи кожна надбавка до пенсії лише додає йому балів. Ці люди не покидають територію росії. А пральна машина для них – це один з елементів розкоші, а не звичайного побуту,
– сказав політолог.

Андрій Вігірінський пояснив позицію Китаю щодо війни: дивіться відео

Ситуація в росії: останні новини

  • Окупанти запустили ракети по Україні, але одна з них впала у російському селі Весела Лопань Бєлгородської області. Внаслідок удару у росіян повибивало шибки. Також є інформація про поранених.
  • путін заговорив про зміцнення відносин з Північною Кореєю. Очільник кремля заявив, що поглиблення співпраці в інтересах народів росії та Північної Кореї нібито сприятиме безпеці всього Корейського півострова й регіону.
  • Регіони росії не можуть вчасно поповнити армію. За інформацією американського Інституту вивчення війни, призовникам пропонують таку ж оплату та пільги, які отримують новобранці з добровольчих батальйонів. Аналітики переконані, що це свідчить про вербувальну кампанію, яка проводиться по всій території росії.