Часто навіть фіксуються випадки, коли їх одразу після прибуття кидають як "гарматне м'ясо", щоб виявити вогневі точки українських військових. Про це в ефірі 24 каналу розповів речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий.
Також цікаво Росія й Іран вербують колишніх афганських командос на війну проти України, – Foreign Policy
Російські "мобіки" на фронті живуть до 10 днів
За словами військового, російські командири, які славляться своєю "любов'ю до людей", намагаються берегти більш професійну частину особового складу. Тому на такі завдання й посилають новомобілізованих.
Уже є зафіксовані випадки, що пробувши буквально 3, 5, 10 днів, а в декого навіть 10 днів після самої мобілізації, а він уже повертається назад "двохсотим",
– розповів Сергій Череватий.
Сергій Череватий про фронт і російських "мобіків": дивіться відео
Кастовий поділ у російській армії
Речник Східного угруповання ЗСУ також розповів, що росгвардія, зокрема підрозділ кадирівців, максимально сепарують себе від решти російської армії. Так само поводяться й вагнерівці.
Кадирівці вважають себе такою "державою в державі" та підкоряються лише так званому лідеру своєї республіки (Рамзану Кадирову – 24 канал). У бойових діях вони не поспішають приймати участь. Їхня роль є більш пропагандистською,
– роповідає військовослужбовець.
За його словами, кадирівці мають лише демонструвати буцімто велику власну роль та участь Кадирова у завоюванні нових територій. Втім, це не виходить ні в кадирівців, ні у вагнерівців, ні в російської армії.
"Часткова" мобілізація в Росії
- Владімір Путін оголосив про початок часткової мобілізації в Росії 21 вересня. Тоді, за словами міністра оборони Росії Сєргєя Шойгу, планували мобілізувати 300 тисяч осіб.
- Втім, указ містив і закритий пункт. Тож багато експертів і журналістів стверджували, що в ньому й ховається істинні плани російської влади про мобілізацію понад мільйона чоловіків.
- Згодом стало зрозуміло, що військова інфраструктура Росії не спроможна забезпечити за такий короткий час мобілізацію навіть офіційно оголошених 300 тисяч. Багатьох без будь-якої підготовки почали перекидати на фронт.
- Тоді серед росіян, які потрапляли в полон, було багато таких, хто стверджував, що потрапив в армію саме через мобілізацію та встиг повоювати всього кілька днів.
- Останнім днями в Росії з різних регіонів надходить інформація про буцімто завершення мобілізації. Втім, повістки росіянам продовжують роздавати досі.