Таку думку 24 каналу висловив директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.

Читайте також: НАБУ повідомило про підозру Омеляну: кому вигідний наступ на уряд

"По-перше, заяви НАБУ І САП свідчать, що будь-який громадянин має відповідати перед законом, якщо він його порушив. По-друге, що міністр, політик чи інші високопосадовці також мають відповідати за свої дії, як інші громадяни",
– вважає Віталій Бала.

Крім того, за його словами, дії НАБУ у відношенні високопоставлених чиновників і політиків можуть спонукати процеси, які повернуть довіру правоохоронним органам і суддям. Змусити їх виконувати свої професійні обов’язки так, щоб їм довіряли в суспільстві.

"Українці дуже мало довіряють правоохоронним структурам. Рівень довіри до НАБУ і САП впав з понад 20% до 5%. І поки так буде, то їхні дії можна розцінювати, як політичні переслідування, заангажованість, початок виборчої кампанії. Хоча навряд чи заяви глави НАБУ Ситника і керівника САП Холодницького якось їм допоможуть у політичному житті",
– зазначає Бала.

Читайте також: Ляшко vs НАБУ: в чому підозрюють головного радикала, і що йому загрожує?

Політолог також додає, що відкриття справи проти Олега Ляшка може сприяти вирішенню питання про зняття депутатської недоторканності. Як нагадує Бала, Ляшко і його партія виступають за зняття недоторканності.

"Було б добре, якби Ляшко вийшов і сказав, що готовий до зняття з нього недоторканності, тому що він доведе свою невинуватість. Але він може цього не зробити, говорити про політичні переслідування, що йому може додати підтримки з боку виборців",
– говорить експерт.

Нагадаємо,12 вересня стало відомо, що НАБУ і САП хочуть притягнути Олега Ляшка до кримінальної відповідальності за статтями 366-1 (декларування недостовірної інформації) і 368-2 (незаконне збагачення) Кримінального кодексу України. антикорупціонери готують подання про зняття недоторканності з народного депутата України Олега Ляшка.

13 вересня міністру інфраструктури Володимиру Омеляну НАБУ вручило підозру. Його також підозрюють у незаконному збагаченні та недекларуванні. За даними слідства, Омелян, який з 2000 року по теперішній час перебуває на державній службі, отримав 2,17 млн грн офіційного доходу, тоді як витратив лише з 2008 року по 2015 щонайменше 3,45 млн грн. В тому числі, в 2015 році міністр купив новий позашляховик BMW X5 та задекларував 90 тисяч доларів і 25 тисяч євро готівки, походження яких невідоме.

14 вересня НАБУ підготувало першому заступнику голови СБУ Павлу Демчині підозру в незаконному збагаченні. Детективи вважають, що законність придбання Демчиною активів на 3,76 мільйонів гривень не має доказів.

А також відкрило справу про незаконне збагачення Антона Геращенка.