Про це повідомили у службі BBC.

Читайте також: Стіна США на кордоні з Мексикою: Трамп підписав важливий наказ

Побудувати стіну на кордоні з Мексикою – одна з провідних передвиборчих обіцянок Дональда Трампа, але на цей проект потрібно 5,7 мільярда доларів. Американські законодавці не дійшли згоди щодо цієї статті витрат у бюджеті країни.

Я не можу сказати вам, коли уряд знову запрацює. Але я точно можу сказати, що цього не станеться, поки ми не отримаємо стіну, чи паркан – як би його не називали. Я теж можу називати це, як завгодно, але суть буде одна: це бар'єр для людей, які потрапляють до нашої країни, і бар'єр для наркотиків,
– президент США.

Демократи в обох палатах Конгресу в боргу не залишилися. Чак Шумер і Ненсі Пелосі заявили, що "шатдаун" розпочався не через стіну, а через "істерику Трампа через стіну". І пообіцяли відновити роботу уряду, коли отримають більшість у нижній палаті Конгресу – вже в січні 2019 року.


Чак Шумер і Ненсі Пелосі

Цю більшість демократи завоювали на виборах у листопаді 2018, тож Трамп дійсно переймається питанням стіни, адже незабаром навіть голосування з цього приводу втратить зміст.

Читайте також: Кінця бюджетному конфлікту не видно: до чого призведе "параліч" уряду в США

Що означає "шатдаун"? У випадку повноцінного "шатдауну" зачинять або суттєво обмежать у роботі понад чверть федеральних установ США: департаменти внутрішньої безпеки, транспорту, сільського господарства, юстиції. Біля 800 тисяч державних службовців залишаться вдома або працюватимуть без зарплати. Утім, програми пенсійного забезпечення та охорони здоров'я, суди, військові та прикордонники – не припиняють роботу під час "шатдауну".