Одразу два затримання корумпованих суддів за тиждень. Сергій Зінченко з Солом'янського райсуду столиці попався на хабарі у 22 тисячі доларів за сприяння у знятті арешту з майна. Його колега Микола Сарап з Кропивницького вимагав за свої послуги скромнішу суму – 3 тисячі доларів. Отримував їх просто у дворі рідного суду. Шукали корупціонерів СБУ, ГПУ та НАБУ.
Щоправда, менш ніж за тиждень із гучні затримання закінчуються нічим. У бій з корупцією неочікувано включається Вища Рада Правосуддя й упійманих на гарячому відпускають додому.
Детектив разом із прокурором клопотали про запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, але, виявляється, що необхідно отримувати згоду вищої ради правосуддя на те, щоб ставити питання про арешт або домашній арешт судді.
Притягнути служителя Феміди до відповідальності без згоди Вищої ради правосуддя неможливо. Новація, яка суперечить здоровому глузду і дає суддям шанс уникати покарань.
Читайте також: У НАБУ мають три плани, як впіймати Чауса
Вища Рада Правосуддя, яка і створювалась для очищення судової системи від злочинців у мантіях, так не вважала. Тому на вирішення питання про запобіжний захід для затриманих суддів відвели аж 5 діб.
Однак два випадки затримання на гарячому суддів показали, що їхні колеги радше відпустять їх на волю, ніж триматимуть за гратами. Тому ця позиція викликала правдений гнів антикорупційних активістів.
Вони на Банковій встановлюють пам'ятник "президенту-обіцяльнику", який у червні минулого року анонсував позбавлення суддів недоторканності. Петра Порошенка зобразили із носом Піноккіо на який почепили прізвища суддів Зінченка та Сарапа.