Співдружність створили 25 років тому. Україна одна із засновниць союзу. Однак офіційним її членом так і не стала, оскільки у 1993 році не підписала її статут.

СНД називали таким собі цивілізованим розлученням, аби не різати "по-живому", а напрацьовувати контакти економічні та культурні між незалежними.

Для того, щоб офіційно розлучитися із СНД треба, аби парламент денонсував угоду про створення співдружності. Так зробила Грузія після конфлікту з Росією. А з початком війни на сході про це активно заговорили в Україні.

Читайте також: Україна не може бути в СНД з агресором, – нардеп

Однак минуло два роки. Керівництво МЗС змінилося, а окрім розмов справа далі не пішла.

Ті, хто радить не рубати з плеча, наголошують на економічних зв'язках з країнами-членами співдружності. Адже СНД – це не лише Росія.

За словами експертів, Росія намагалась використати співдружність з перших днів існування. До того ж, безневинний статус країни-учасника робить Україну об'єктом маніпуляцій.

Читайте також: Україна залишить лише вигідні угоди в рамках СНД

Окрім того, Росія порушила понад 500 угод співдружності. Україна ж до 2014 року платила членські внески.

А от скільки заплатили загалом, в МЗС не рахували. Так у відомстві відповіли на інформаційни запит. Відомство направило до Мінекономрозвитку. І ще раз запевнило, що активно працює над тим, щоб Україна врешті вийшла з СНД.