Найпопулярніший А-95 на більшості заправних станцій Львова та області коштує майже 32 гривні за літр. Солярка ж не надто відстає і впевнено підбирається до 30. Водії кажуть, без лайки тут важко щось коментувати. Заправити повний бак нині влетить у велику копійку. Хто може обійтись без машини на роботі, пересідають у громадський транспорт. Не так зручно, але, принаймні, економно.
Читайте також: В новий рік з новими цінами: як дорожчає пальне на українських АЗС
На АЗС, які торгують вітчизняним пальним, ціни трохи менші в середньому на 5 гривень за літр. Та тут і якість прикульгує, визнають водії.
Знецінення гривні і стрибок цін на нафту на світових торгах до 70 доларів – так експерти пояснюють здорожчання пального на українських АЗС. Але професор економічних наук Львівської політехніки не відкидає і змови основних гравців цього ринку.
В історії ціноутворення кілька років тому вже була ситуація, коли барель коштував 100 доларів і навіть трішки більше. До особливих проблем це не привело, бо тоді більш активно втручалась держава в регулювання ціни на нафтопродукти,
– розповів професор економічних наук Олег Кузьмін.
А от автомобільний газ на фоні захмарних цін на пальне виглядає куди привабливіше. Ціна після минулорічного стрибка до більш ніж 15 гривень за літр стабілізувалась. Тож водії знову кинулись переобладнувати авто на альтернативне пальне.
"В середньому по 2 – 3 машини в день ми встановлюємо ГБО. Через те, що виріс курс валюти встановити обладнання значно дорожче, ніж раніше було. Вартість ГБО середньої якості становить 11 – 13 тисяч гривень", – зазначив керівник автостанції з установки ГБО Юрій Нодь.
Читайте також: Українських автомобілістів змусять оплачувати збиткові спиртові підприємства
Тим часом стрімким здорожчанням нафтопродуктів в Україні, а відтак і підвищення вартості скрапленого газу зацікавився Антимонопольний комітет. Там відкрили справу і аналізують ринок від початку року.