Окупанти все чекають сприятливих умов, аби використовувати свої кораблі. Про це 24 Каналу розповіла начальниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталя Гуменюк, зауваживши, що Україна робить усе, щоб цього не сталося.

Читайте також "Зброя апокаліпсису": що не так із ракетами "Сармат", якими Путін роками залякує світ

Не виводять в море навіть ракетоносії

Чорноморський флот Росії дуже постраждав від дій українських військових та спецслужб. Тож зараз росіяни намагаються набагато менше його використовувати заради власної безпеки.

Його трохи інакше використовують, власне, фактично майже не використовують. Понад 10 діб ми бачимо сталу картину в театрі морських дій на Чорноморському просторі. Ворог забезпечує оборону свого пункту базування та не виводить ракетоносії,
– зауважила Наталя Гуменюк.

Росіяни стежать за надводною обстановкою в Азовському морі, яке, станом на зараз, вважають для себе майже що внутрішнім. Крім того, 2 – 3 одиницями забезпечують оборону Новоросійська.

"Фактично, все, що вони зараз там роблять – це дислокуються, тобто перебувають в пунктах базування, очікуючи сприятливіших умов. А ми працюємо над тим, щоб таких умов не було", – наголосила Гуменюк.

Загроза чатує на Чорноморський флот: деталі

  • Останнє знищення російського корабля відбулося 14 лютого. Збройні сили України разом із Головним управлінням розвідки уразили великий десантний корабель "Цезар Куніков" поблизу Алупки. Цікаво, що раніше цей ВДК вже був пошкодженим – під час атаки 24 березня 2022 року на порт росіян у Бердянську.
  • Водночас на росіян у майбутньому чекає ще багато неприємних сюрпризів. Так, наприкінці лютого українці зібрали кошти на 35 надводних дронів СБУ Sea Baby. Великий збір "Морський бій" проводили United24, Monobank та блогери Сергій Стерненко та Ігор Лаченков, пояснивши, що морські дрони зменшать кількість кораблів ЧФ.
  • Через постійні втрати Чорноморського флоту Росія також втрачає свої оперативні можливості у Чорному морі. Про це повідомив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук, пояснивши, що кожен знищений корабель відповідав за певний напрям роботи, які після ураження вже не може виконувати.