Секретар РНБО Олексій Данілов наголосив, що українські війська не використовуватимуть далекобійні ракети ATACMS для ударів по території Росії. Він зазначив, що в України щодо цього питання є угоди з партнерами.

Дивіться також Долетять до Кримського мосту і не лише: навіщо Україні ракети ATACMS і коли США можуть їх надати

Україна використовуватиме ATACMS для свого захисту

"Ми не використовуватимемо їх (ракети ATACMS – 24 Канал) на території Росії, у нас є угоди з цього питання з нашими партнерами", – сказав Данілов.

Він наголосив, що ATACMS застосовуватимуться виключно для захисту території України.

ракети atacms: характеристики
Що відомо про ракети ATACMS / Інфографіка 24 Каналу

ATACMS для України: подробиці

  • Україна тривалий час веде переговори зі США щодо передачі ракет ATACMS, які українські військові можуть використовувати на фронті з допомогою американської системи HIMARS.
  • Очікувалося, що президент США Джо Байден оголосить про поставку Україні ракет під час недавнього візиту Володимира Зеленського у Вашингтон.
  • Байден дійсно оголосив про новий пакет військової допомоги для України, але в ньому не було ATACMS. Однак NBC News повідомило, що Байден пообіцяв Зеленському невелику кількість ракет ATACMS.
  • У Білому домі не змогли ні спростувати, ані підтвердити інформацію американських ЗМІ про передачу ракет.
  • Володимир Зеленський, коментуючи те, чи отримає Україна від США ATACMS, сказав, що у випадку з далекобійними ракетами буде так само, як з рішенням щодо винищувачів F-16.