Про це 24 каналу розповів секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов. Він нагадав, що на початку російського вторгнення на Заході сумнівалися у тому, що Україна вистоїть.

Читайте також "Час завдати фінального удару": В ОП назвали 4 фактори необхідні, аби вигнати росію з України

Хто надає Україні найбільше військової допомоги

Однак з кожним місяцем Збройні Сили України доводили свою спроможність дати відсіч ворогу, а західні партнери нарощували об'єми військової допомоги.

Зараз вже зовсім інша ситуація із наданням зброї, ніж була у березні. Цей процес рухається,
– зазначив Данілов.

Він додав, що Україна отримує підтримку від великої кількості західних держав. Секретар РНБО назвав країни, які найбільше допомагають Києву:

  • США;
  • Велика Британія;
  • Канада;
  • країни Балтії.

"Балтійські країни віддавали нам майже останнє, що у них було. Там усвідомлювали, що якщо ми не вистоїмо проти росії, то наступними будуть вони", – зауважив Данілов.

Яка зброя відіграла найбільшу роль на початку війни

Як зазначив секретар РНБО, на початку російського вторгнення Україна не отримувала важкого озброєння.

У перші дні війни "Стінгер", "Джавелін" та NLAW були тими чарівними словами, які ми постійно повторювали. І саме вони зробили для нашої країни потужні речі,
– сказав він.

Данілов додав, що велику роль також відіграли турецькі безпілотники "Байрактар", які допомагали знищувати техніку ворога.

Чого Київ чекає від Німеччини

Попри те, що темпи надання військової допомоги зросли, Україні і надалі потрібно більше зброї для порятунку людей.

Зокрема, Київ очікує, що Німеччина передасть нам танки "Леопард" та БМП "Мардер". Однак у Берліні затягують цей процес.

"Я б дуже хотів, щоб німці дозрівали набагато швидше", – зазначив Данілов.

Олексій Данілов розповів про візит президента України на звільнену Харківщину: дивіться відео

Як Захід допомагає Україні: останні новини

  • На території Великої Британії проводиться базова загальновійськова підготовка українських військовослужбовців. Навчальна програма передбачає отримання навичок для ведення наступальних та оборонних дій в урбанізованій місцевості. Таку підготовку успішно завершили майже 5 тисяч наших воїнів.
  • Данія також запропонувала Україні навчати військовослужбовців ЗСУ на своїй території. Наша держава радо погодилась на цю пропозицію.
  • Сполучені Штати можуть передати ЗСУ нову військову допомогу. Пакет допомоги планують надати "найближчими днями" й він може становити 600 мільйонів доларів.