Так, за словами президента, світ виявився просто не готовим до української сміливості. 24 канал передає деталі промови Зеленського.

Актуально Ворог намагається просуватися, посилив застосування авіації: карта бойових дій на 25 травня

Україну не звикли бачити суб'єктом

Президент підкреслив, що світ був просто не готовим до сміливості всіх українців, які не поступаються Росії та продовжують захищати свою державу.

Згадайте, як усе починалося 24 лютого, коли багато хто у світі навіть не вірив, що Україна зможе вистояти проти повномасштабної війни. Чому це було? Не тому, що всі люди, які вагались, однаково помилялися, коли оцінювали потенціал нашої держави. А тому, що багато хто з них навіть не починав оцінювати,
– зауважив Зеленський.

Він зазначив, що багатьом з тих людей просто не хотілося брати до уваги Україну, не було такої звички. Разом з тим світ звик зважати на Росію, при чому тоді, коли для цього немає жодних об'єктивних підстав.

"Для них це зручно й справді звично, часто – дуже вигідно. Називати тих чи інших політиків Росії "героями Достоєвського", ніби це їм щось пробачає. Розповідати про нібито історичну сферу впливу Росії і про буцімто баланс у відносинах в Європі, який без Росії начебто неможливий", – додав президент.

У світі досі попри все намагаються враховувати інтереси Росії

Володимир Зеленський розповів, що попри всі злочини, які скоює Росія, її досі намагаються "зрозуміти". Що б не вчиняла країна-агресорка, з'являється той, хто скаже: "Давайте врахуємо її інтереси", – цьогоріч у Давосі, наголосив президент, це прозвучало знову.

Попри тисячі російських ракет, які вдарили по Україні, попри десятки тисяч убитих українців. Попри Бучу й Маріуполь тощо. Попри зруйновані міста і побудовані російською державою "фільтраційні" табори, у яких убивають, катують, ґвалтують і принижують, як на конвеєрі. Росія зробила це все в Європі,
– обурливо підкреслив Зеленський.

Реакція на ницу заява Кіссинджера у Давосі та наративи західних ЗМІ

Президент прокоментував ницу заяву Кіссинджера, який "виринув з глибокого минулого" й запропонував Україні віддати частину своїх територій Росії, щоб буцімто не відбулось відчуження країни-агресорки від Європи.

"Таке враження, що у пана Кіссинджера на календарі не 2022-й рік, а 1938-й, й він думав, що говорить з аудиторією не у Давосі, а у тодішньому Мюнхені. До речі, у реальному 1938 році, коли родина пана Кіссинджера рятувалася від нацистської Німеччини, йому було 15 років, і він все чудово розумів. І від нього тоді не чули, що треба нібито адаптуватись до нацистів замість того, щоб рятуватися від них чи боротися проти них", – різко відреагував Зеленський.

Очільник нашої держави також зауважив, що зараз у деяких західних ЗМІ з'являються "симптоматичні" статті про те, що Україна буцімто повинна прийняти так звані "важкі компроміси", віддавши свої території в обмін на мир. Втім Зеленський наголосив, що такі "великі геополітики" завжди не хочуть бачити звичайних людей, звичайних українців й мільйони тих, хто мешкає на територіях, які вони пропонують обміняти на ілюзорний мир.

Треба завжди бачити людей і пам'ятати, що цінності – це не просто слово. Тому я й приділяю таку увагу міжнародним майданчикам, зверненням до парламентарів, до народів інших країн, спілкуванню з експертною спільнотою, з журналістами, зі студентами,
– пояснив Зеленський.

До слова, президент додав, що нині потрібно зробити все можливе, щоб у світу з'явилась стійка звичка – зважати на Україну. Щоб інтереси українців не перекривались інтересами тих, хто потурає диктатору.

Детальніше – вечірнє звернення Зеленського за 25 травня: дивіться відео