Заяву "злили" для того, щоб у президента Володимира Зеленського не було відступних шляхів. Про це Олександр Данилюк сказав у ефірі Радіо НВ.

Вам буде цікаво: Що відомо про Олександра Данилюка: коротка біографія екссекретаря РНБО

Такі дії Данилюк називає "старими апаратними іграми, які знову спрацювали".

Я хотів би сказати "знімаю шляпу", але це досить просто. Просто сприймаю це як те, що ще раз апаратні ігри показують, що вони спрацьовують,
– пояснив він.

Зазначимо, колишній секретар РНБО запевнив що звільнення з посади – його особиста ініціатива. Він вирішив покинути посаду, позаяк "не мав бажання брати участі у підкилимних іграх деяких персонажів".

Як Данилюк пояснює своє рішення:

  • Одна з головних причин – події навколо "Приватбанку" і можливе скасування його націоналізації. Колишній секретар РНБО пояснює, що на людей, які ще нещодавно "на свій страх і ризик здійснювали реформи та боролись з олігархами", тепер розпочалось "справжнє полювання".
  • Непрості стосунки з головою Офісу Президента Андрієм Богданом. Сам Данилюк каже, що є прихильником відбудови державних інституцій. За його словами, в оточенні президента Володимира Зеленського це бачать по-іншому.
  • Данилюк також вважає, що схожа ситуація у Кабміні. На його думку, кожен міністр має відповідати за свою тематику, а не "запитувати направо і наліво".

Що відомо про відставку Данилюка?27 вересня Олександр Данилюк написав заяву про звільнення з посади секретаря Ради нацбезпеки і оборони. Тоді президент саме перебував з офіційним візитом у США, тому розгляд заяви був перенесений на час, коли президент повернеться.

30 вересня Офіс Президента повідомив, що Володимир Зеленський розглянув заяву та підписав указ про відставку Данилюка. На посаді Данилюка замінив Олексій Данілов.