У вересні головування в Генасамблеї ООН переходить від представника Уганди до спікера парламенту Данії Моггенса Люккетофта. Під час візиту в Україну він пообіцяв сприяти появі миротворців на Донбасі.

Офіційне звернення України до Радбезу ООН та Ради ЄС щодо розгортання міжнародної миротворчої операції ще має розглянути український парламент. Відповідний законопроект Президент вже подав. Водночас, вчора під час зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель Порошенко заявив, що миротворці не будуть альтернативою місії ОБСЄ.

Читайте також: Німеччина передасть обладнання для українських військових шпиталів

Для припинення вогню відповідно до "мінських домовленостей" — найкращим рішенням було б щось схоже на присутність ООН на кордоні України. Не знаю, як в результаті буде, але я зроблю все можливе, щоб миротворчі війська ООН були в Україні,
— сказав спікер парламенту Данії Моггенс Люккетофт.

Цікаво, що своє ставлення до миротворчої місії в Україні різко змінила Росія. Якщо раніше Москва виступала категорично проти, то тепер в російському МЗС кажуть, що "не мають заперечень". Втім, голова відомства Сергій Лавров наголосив — вирішувати це питання мають сторони конфлікту, а Росія свою участь в неоголошеній війні на Донбасі категорично заперечує.

Зазначимо, Москва є членом Радбезу ООН. Відтак, імовірно, наполягатиме, щоб у складі миротворчої місії в Україні були російські військові.

Нагадаємо, у секретаріаті ООН в п'ятницю, 13 березня, підтвердили отримання від Києва попереднього запиту про розміщення миротворців на сході України.

Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проект постанови про звернення до Ради безпеки ООН і Рада Європейського Союзу про розгортання на території країни міжнародної операції з підтримки миру і безпеки.