Лідер "Самопомочі" та мер Львова Андрій Садовий в ефірі програми "Мокрик По Живому" розповів, що депутати політсили обговорили питання інавгурації і всі підтримали її призначення на 19 травня.

Читайте також: Інавгурація Зеленського: хто зі світових лідерів може приїхати в Україну

Якщо Зеленський хоче приступити до своєї роботи 17, 19 травня – welcome, іди і роби. Чим скоріше, тим краще. Тому що він має сьогодні великий рівень довіри і якщо він цей рівень довіри почне спалювати для проведення реформ – молодець, тоді буде успіх,
– сказав Садовий.

Додамо, 4 травня голова Верховної Ради Андрій Парубій і голови фракцій українського парламенту зустрілися з Зеленським, аби обговорити низку питань, зокрема й дату інавгурації обраного президента. У цей же день Садовий зняв відеозвернення, у якому заявив, що церемонію треба провести якнайшвидше.

"Позиція "Самопомочі" така – чим раніше зробити інавгурацію, тим буде краще. Треба працювати! Бери та роби", – наголосив Андрій Садовий.

Мера Львова пояснив, що завдяки великій підтримці українців Зеленський може "примусити" нардепів проголосувати за зняття недоторканності та зміну виборчого кодексу, аби вже восени парламентські вибори проходили за пропорційною системою з відкритими списками. Проте, якщо парламент не підтримає цього, його треба розігнати.

"Якщо існуючий парламент з понеділка (13 травня) не приступить до розгляду закону, який позбавить депутатів недоторканності. Якщо парламент не прийме закон про нові вибори – відкриті списки, пропорційна система – гнати цей парламент треба в шию якомога скоріше", – наголосив лідер "Самопомочі".

Коли відбудеться інавгурація Зеленського?Згідно із законодавством, інавгурація новообраного президента Володимира Зеленського має відбутись не пізніше ніж через 30 днів від офіційного оголошення ЦВК результатів виборів. Тому, офіційно Зеленський стане президентом не пізніше 3 червня.

Сам Зеленський хоче, щоб інавгурація відбулася 19 травня. Однак остаточну дату можуть визначити на засіданні Верховної Ради 14 травня.