Повідомляє 24 Канал з посиланням на заяву міжнародної спільноти InformNapalm.
Дивіться також Організував відмивання понад 140 мільйонів: ДБР передало в суд справу ексочільника Одеського ТЦК
Що відомо про обшуки у Макарука
У спільноті розповіли, що обшук у Макарука оформили як "невідкладну слідчу дію" без ухвали суду. Однак такі дії суперечать українському законодавству, оскільки подібні заходи дозволені лише у випадках, коли існує загроза життю людей або майну, чи в разі безпосереднього переслідування підозрюваного. Однак Михайло не є підозрюваним, і жодних обвинувачень йому не висували.
Тобто дії працівників ДБР виглядають як злочинне свавілля і замовний тиск з боку третіх осіб. При цьому ні до, ні під час обшуку не було висунуто ніяких звинувачень, а весь обшук зводився до того, що вони забрали особисту комп’ютерну техніку. Тобто метою цих дій було без ухвали суду і без жодних законних підстав викрасти ноутбуки у Михайла,
– йдеться у заяві спільноти.
Впродовж 24 годин представники спільноти, офіційні посадові особи та адвокати намагалися отримати від працівників ДБР пояснення щодо правових підстав таких дій. Однак станом на 10:00 27 березня жодної офіційної відповіді так і не було надано.
"Ми підозрюємо, що протиправні дії ДБР обумовлені лише бажанням третіх осіб тиснути на відомого активіста та речника InformNapalm, який 21 березня 2025 на своїй особистій сторінці у Facebook поділився своєю позицією щодо скептичного ставлення до ДБР, працівники якого періодично намагались тиснути на нього", – зазначають у повідомленні.
У розвідувальній спільноті припускають, що техніка, яку вилучили працівниками ДБР, може бути скомпрометована, а дані з неї можуть бути скопійовані та передані російським спецслужбам.
24 Канал намагається зв'язатися з ДБР, щоб отримати коментар щодо цієї ситуації.