Документи щодо справи журналісти нібито отримали від своїх джерел у правоохоронних органах.

Важливо! Після обіцянки США не залишати Україну наодинці у Кремлі пригрозили "додатковими заходами"

Про що йдеться в документах

На фото – постанови про призначення експертизи відеозвукозапису від 10 липня 2020 та 10 лютого 2021 року. Тобто ДБР звернулось до Київського науково-дослідного інституту судових експертиз через 20 днів після інавгурації Джо Байдена.

Проте, у документах ДБР експертам пишуть з'ясувати, копії це чи оригінали, чи був монтаж, на який пристрій здійснили запис. До того ж "чи зафіксована на аудіофайлі мова громадянина Джозефа Робінетта Байдена. Якщо так, то які слова і висловлювання вимовлені саме ним?".

Документи ДБР по справі Порошенка – Байдена / Фото "Цензор.НЕТ"

Джерела в правоохоронних органах стверджують, що у цій експертизі набито міг би бути зацікавлений олігарх Ігор Коломойський, який у Лондонському суді оскаржує націоналізацію "Приватбанку". До того ж експертизу могли б використати у справі Суркіса – він вимагає повернути 350 мільйонів доларів, які перед націоналізацією вивів з "Приватбанку".

Цікаво Не захлиніться від злості, – Єрмак відповів опонентам з приводу розмови Байдена і Зеленського

Що кажуть про це в Зеленського

Джерело: 24 канал

Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк переконує, що ця історія з експертизою – фейкова. За його словами, її придумав сам Порошенко, аби "буквально втопити в негативі новину про розмову Зеленського і Байдена".

Як тільки стало відомо, що відбудеться розмова президентів, була мобілізована вся партійна мережа спікерів. Вони рознесли абсолютно фейковую історію про якусь експертизу, яку нібито зараз, у момент розмови, проводить ДБР з подачі Деркача. Уся ця історія з "експертизою" у прямому сенсі висмоктана й роздута тільки партійною агітаційною сіткою самого Порошенка,
– заявив Подоляк.

Він додав, що така ситуація лише шкодить Україні.

Джерело: https://censor.net/ua/n3257150

Коротко про справу Порошенка – Байдена

  • У травні 2020 року Андрій Деркач оприлюднив записи розмов, які нібито свідчать про вплив тоді ще ексвіцепрезидента США Байдена на п'ятого українського президента Петра Порошенка у справі націоналізації "Приватбанку".
  • 19 травня 2020 року ДБР порушило справу за "фактом державної зради Петром Порошенком на шкоду суверенітетові, державної, економічної та інформаційної безпеки України".
  • 20 травня Володимир Зеленський під час пресконференції вимагав від правоохоронців розслідувати розмови Порошенка з Байденом.