"Найпопулярнішими" у псевдомінерів є Київська та Одеська області: 132 повідомлення про "мінування" перевіряла поліція Київщини і 105 – поліцейські Одеської області. Упродовж року по Україні поліція зафіксувала 594 факти неправдивих повідомлень про загрозу вибухів, повідомили у поліції.
Читайте також: "Всевидяче око": чи допомагають поліції камери спостереження у встановленні правопорушень
Зокрема, у 2017 році поліція фіксувала найбільше повідомлень про "замінування" адмінбудівель органів влади (189), житлових будинків (88) та об’єктів транспортної інфраструктури (74 факти). Крім того, об’єктами повідомлень про загрозу вибуху ставали розважальні заклади, банківські установи та транспорт.
Для перевірки подібних повідомлень доводиться залучати значні сили поліції, зокрема –вибухотехнічних, кінологічних та інших підрозділів. Крім того, правоохоронці змушені часом перекривати рух або евакуювати громадян, чиїм життям і здоров’ю може загрожувати небезпека.
Читайте також: Зухвале пограбування у Києві: поліція затримала зловмисників, які викрали 3 мільйони гривень
Поліція нагадує, що за вчинення подібного злочину передбачена кримінальна відповідальність. Зокрема, згідно з ч. 1 статті 259 Кримінального кодексу України, за завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками – передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років. Повторний упродовж року факт неправдивого повідомлення про замінування може загрожувати зловмисникові вісьмома роками позбавлення волі.