Через російський полон, медична допомога потрібна кожному звільненому українському захиснику та захисниці. Про це в ефірі 24 каналу ексклюзивно розповів офіцер Національної гвардії України Максим Жорін.

Увага Як змінилось тіло захисника "Фроста" після перебування у полоні: болісні фото

За його словами, зараз вже вдалося провести майже усі необхідні аналізи, щоб зрозуміти, кому і яка потрібна допомога. Виходячи з цього, оборонців вже розподілили по різних медичних закладах.

Є й ті, хто може отримувати медичну допомогу вдома. Вони вже перебувають поруч зі своїми близькими та рідними. Однак навіть ті, хто перебувають у лікарнях, побачились зі своїми родичами.

Разом з тим, деяким воїнам доведеться відновлюватися дуже довго після того, що вони пережили.

Жорін розповів про стан звільнених героїв: дивіться відео

Чим можуть допомогти українці

Патронатна служба зараз працює на максимальних потужностях для допомоги звільненим полоненим. Жорін зазначив, що їм потрібна допомога.

Окрім того, що зараз захисники постійно отримують поранення на фронті, інших поточних проблем, зараз на їхні плечі лягла історія з реабілітацією та відновленням тих, кого ми забираємо. Тому допомога справді потрібна,
– наголосив колишній командир.

За їхніми контактами у соціальних мережах можна знайти усі реквізити, щоб їх можна було повернути у стрій якомога швидше, додав він.

"Скажу більше, що дехто з них, попри офіційне перебування на лікарняному, вже формально працюють та займаються своїми військовими справами", – зазначив Жорін.

Що відомо про командирів з "Азовсталі"

  • 21 вересня відбувся обмін військовополоненими між Україною і росією. З полону звільнили командирів захисників "Азовсталі" Дениса Прокопенка, Євгенія Бову, Сергія Волинського, Святослава Паламара, Дениса Шлегу та Олега Хоменка.
  • Президент Володимир Зеленський повідомив, що всі шестеро командирів за умовами обміну до кінця війни не мають повертатися додому.
  • Глава ГУР МО Кирило Буданов розповів, що звільнені командири проживатимуть у приватному будинку в Туреччині. Він запевнив, що це досить комфортабельне місце для проживання. Вони будуть там жити деякий час.
  • Посол України в Туреччині Василь Боднар зазначив, що командири мають до кінця війни залишатися у спеціальному закладі. При цьому Боднар наголосив на питанні безпеки наших воїнів, яких будуть надійно охороняти.
  • Президент Туреччини Реджеп Ердоган назвав звільнених українських військовополонених "гостями Туреччини".