Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук наголосив, що новий законопроєкт про мобілізацію має забезпечити справедливість не тільки у тилу, а й на першій лінії фронту. Про це він сказав в етері телемарафону, передає 24 Канал.
Читайте також Втрачаємо час, – майор ЗСУ припустив, скільки українців можна мобілізувати
Стефанчук пояснив свою позицію
Спікер парламенту наголосив, що наші воїни, які перебувають на передовій, мають право знати, коли у них з'явиться можливість ротації чи демобілізації. У зв'язку з цим була запропонована формула, яка, на думку Стефанчука, розглядатиметься Комітетом.
Стефанчук зауважив, що 36 місяців на передовій – це один формат, а 36 місяців за 800 кілометрів від фронту є зовсім іншою справою.
Тому, я думаю, що Комітет знайде рішення. Можливо, введе цензову квоту з цих 36 місяців, скільки ти повинен бути на передовій для того, щоб отримати можливість бути демобілізованим. Ще раз кажу, це питання справедливості. Я переконаний, що без ніяких додаткових механізмів це питання повинне бути чітко вирішеним,
– сказав він.
Спікер Верховної Ради додав, що військові повинні підготуватися до такої демобілізації, щоб не провалити фронт. Як пояснив Стефанчук, треба зробити так, щоб прийшла рівноцінна заміна нашим воїнам, яка зможе виконувати задачі вищого військового керівництва України.
Інші заяви Стефанчука про законопроєкт
- Нещодавно Стефанчук заявив, що між першим та другим читанням у депутатів є 14 днів на внесення поправок до оновленого законопроєкту про мобілізацію. Коли всі правки внесуть, документ передадуть Комітету. За його словами, друге читання станеться не раніше 21 лютого.
- Раніше спікер Верховної Ради казав, що минулу версію цього законопроєкту відкликали у січні 2024 року не просто так. У депутатів були зауваження щодо обмеження конституційних прав громадян, залученості до війська інвалідів третьої групи, доцільності та прийнятності електронного розв'язання питань, пов'язаних з обліком військовозобов'язаних тощо.