З-під стін в'язниці вели пряму телетрансляцію. Того ж дня Мандела звернувся до своєї нації з промовою, в якій закликав до мирного врегулюванню конфліктів із білим населенням ПАР.
Мандела серйозно зацікавився політикою у 25 років. Згодом він приєднався до Африканського національного конгресу, який боровся проти режиму апартеїду та расової сегрегації. Однак, мирні акції протесту не допомагали, тому Мандела виступив за збройну боротьбу.
Читайте також: День в історії. 231 рік тому Ахтіар перейменували на Севастополь
У 1963 році його звинуватили у спробі державного перевороту та засудили до довічного ув’язнення. Мандела відбував покарання в одиночній камері. Та навіть перебуваючи в таких важких умовах, йому вдалося заочно закінчити Лондонський Університет і здобути ступінь бакалавра юридичних наук.
Роки за ґратами не зламали Манделу. Після виходу на свободу він знову очолив Африканський національний конгрес. А вже через три роки, у 1994-му, виграв перші в історії Південно-Африканської республіки демократичні вибори та став першим темношкірим президентом ПАР.
Мандела пішов з життя у віці 95 років у грудні 2013 року. Церемонію прощання з людиною, яка стала символом незламності у боротьбі за свій народ, на його батьківщині відвідали десятки тисяч людей.